23. Květen 2011

USK Praha is the Czech U18 Champion in Men

U18 Final Four Tournament was hosted by USK Prague for the third year in a row. USK earned the right to be the host of Final Four by being regular season champion and by winning its quarterfinal play off series. Other participants were BK Synthesia Pardubice, Sokol  Vyšehrad a BCM Moravská Ostrava. USK never looked back, continued in its season long dominant play en route to its 2nd title in a row.

(dále…)

9. Květen 2011

Ještě jednou se vraťme za víkendovým festivalem báječného basketbalu na Folimance. Junioři do osmnácti let sice už mají svou sezonu odpískanou, to ale nezmanená, že po ní nezůstaly žádné stopy. Naopak! Jsou hluboké a je jich hned šest, tak jako bylo šest utkání… Proto neváhejte a podívejte se na sestřihy ze všech zápasů finálového turnaje U18.

(dále…)

9. Květen 2011

Závěrečný den Final Four extraligy mužů do 18 let pravděpodobně nebylo výraznějších postav. Patnáctiletý mladíček Jiří Šoula nastřílel Vyšehradu 32 bodů, čímž výrazně pomohl Pardubicím ke druhému místu a k tomu vytvořil střelecký rekord závěrečného turnaje. Domácí Martin Kříž pak potvrdil hvězdné předpoklady, 28 vedl USK k výhře nad Ostravou a domu si na poličce musí udělat pěkný pořádek, aby se mu tam vešly všechny individuální ceny.

(dále…)

9. Květen 2011

Ozvěny utkání BK Synthesia Pardubice - TJ Sokol Vyšehrad


Ozvěny utkání BCM Moravská Ostrava - USK Praha


Sestřih utkání BK Synthesia Pardubice -TJ Sokol Vyšehrad


Sestřih utkání BCM Moravská Ostrava - USK Praha


Závěrečný ceremoniál


Oslavy USK Praha

8. Květen 2011

Kromě pohárů a medailí pro týmy umístěné na prvních třech místech pořadatelé připravili již tradičně i několik dalších ocenění v rámci, kterých byly odměněny především individuelní výkony. Bylo předáno celkem 15 individuálních cen. A kdo je vítězem jednotlivých kategorií? Kdo obdržel indviduální ocenění v minulých dvou ročnících?

(dále…)

Zobrazeno 1,397 x
8. Květen 2011

logo-maple-newDo včerejšího pozdního večera jste mohli hlasovat díky emailové soutěži, kdo se stanem MAPLE Sympaťákem Final 4. Vítěz této divácké ceny byl až do posledních okamžiků nejasný a rozhodovalo se mezi Adamem Urbánkem (-4 hlasy), Tomášem Kyzlinkem (-6 hlasů) a Danielem Truhlářem.

Anketou evidentně hodně zatřáslo včerejší dramatické zranění právě posledního jmenovaného a ještě, než byla známa první diagnóza jeho poranění, obdržel desítky hlasů, které ho rázem katapultovaly do čela, kde už setrval a vyhrál v objemu počtu hlasů těsným rozdílem. Fanoušci basketbalu prokázali, že mají srdce, a že domácímu hráči drží palce aspoň prostřednictvím této ankety.

(dále…)

8. Květen 2011

8. Květen 2011

Domácí hráči USK přidali ke své kérce vysokoškolské sovy (která mimochodem rozhodně není chytrý pták a do Atén se tak klidně může nosit J ) na druhé rameno číslo 11, které nosí na svém dresu včera vážně zraněný pivot Dan Truhlář a v sestavě: Kříž, Kyzlink, Fait, Feštr, Šafarčík se vydali do boje za čest v utkání, jehož výsledek neměl žádný vliv na pořadí v turnaji. Očekávalo se, jak Ostrava přistoupí k tomuto utkání a zda bude chtít získat své první vítězství v turnaji a rovnou skalp mistra. Základní pětka Ostravy byla: Urbánek, Bujnoch, Lyčka, Kouřil a Vašíček.

(dále…)

8. Květen 2011

Dopolední utkání přineslo boj o druhé místo v mistrovském turnaji. Favorit zápasu Pardubice nastoupil do utkání v základní sestavě: Šoula, Andres, Peterka, Heřman, Lachman. Hostující trenér Radek Treml poslal na jediný rozskok utkání pětici hráčů: Steinhauser, Bernáth, Haltmar, Hampejs, Úlehla. Úvod zápasu po několika chybách Pardubic patřil Vyšehradu, který se ujela vedení 5:0 - úvodní trojka Michala Bernátha. Pardubice dokázaly Šoulou snížit až po 150 vteřinách hry. Ten dalšími čtyřmi body poprvé dostal Pardubice do vedení 6:5. Vyšehrad hrál v těchto chvílích osobní obranu, aby eliminoval pardubické střelce z dálky. (dále…)

8. Květen 2011