Posaďte se a vychnutnejte si nejlahodnější okamžiky turnaje v sestřizích všech šesti zápasů!

Autor: Michal Šob ; 9. Květen 2011

Ještě jednou se vraťme za víkendovým festivalem báječného basketbalu na Folimance. Junioři do osmnácti let sice už mají svou sezonu odpískanou, to ale nezmanená, že po ní nezůstaly žádné stopy. Naopak! Jsou hluboké a je jich hned šest, tak jako bylo šest utkání… Proto neváhejte a podívejte se na sestřihy ze všech zápasů finálového turnaje U18.

(dále…)

Fotogalerie Final 4 spuštěna

Autor: Michal Šob ; 28. Květen 2009

Dnes byla spuštěna fotogalerie, ve které najdete zaznamenáno vše nejpodstatnější, co se na turnaji čtyř nejlepších týmů událo. Přejeme příjemnou zábaavu při jejím prohlížení a vybavení si jen těch nejlepších vzpomínek.

“Chtěli jsme je hlavně porazit a na osobní statistiky jsem v tu chvíli vůbec nemyslel,” vysvětluje MVP Final 4 Ondřej Kohout.

Autor: Michal Šob ; 24. Květen 2009

dscf1883Při žádosti o rozhovor trochu znejistěl a na svou popularitu si zřejmě ještě nezvykl. V posledním utkání Final 4 bojoval přímo na hřišti s Tomášem Satoranským o druhé místo, o titul nejlepšího střelce a o MVP celého turnaje. Nakonec byl po zápase tím šťastnějším a mohl se radovat z druhého místa. Nastřílel v zápase celkem 45 bodů, což je 53 % bodů Sokola Pražského a jednoznačně svou přesnou rukou burcoval své spoluhráče. Čerstvému držiteli ceny MVP jsme poblahopřáli a položili několik otázek.

(dále…)

“V těchto kategoriích není zas tak velká výhoda vystupovat do turnaje v roli favorita a hrát v domácím prostředí,” říká Mistr ČR a trenér vítězů Dušan Hrdlička.

Autor: Michal Šob ; 24. Květen 2009

dscf1885Byl jednoznačně nejúspěšnějším trenérem turnaje Final 4. Společně se svým asistentem Ondřejem Sýkorou a svými svěřenci, si díky výhře nad USK Praha a Sokolem Pražským zajistili zlaté medaile již druhý den turnaje. Mohl se opřít o sedmero zkušených a vyrovnaných hráčů, kteří společně i bodově svůj tým táhli. To odlišovalo ostatní týmy, u kterých bylo vidět spíše výraznější individuální výkony. Po třetí výhře a posledním utkání na Final 4 jsme položili Dušanu Hrdličkovi několik otázek.

(dále…)

Diváci rozhodli, že sympaťákem Final 4 se stal Michal Zikuda.

Autor: Michal Šob ; 24. Květen 2009

zikudaNa turnaji byly k vidění skvělé individuální i týmové výkony. Přesto se občas stane, že vaše sympatie patří úplně někomu jinému.  I proto se pořadatelé rozhodli vyhlásit cenu doplňkovou a tou byl Sympaťák Final 4. Během mistrovství jsme mohli za pomocí emailového hlasu volit svého sympaťáka. V došlých hlasech dominovalo jedno jméno a tím byl hráč Synthesie Pardubice Michal Zikuda. Nejen on však o obdržel věcnou cenu. Pro cenu si přišla i Soňa Joxová, která byla z hlasujících vylosována a usmálo se na ni jak štěstí, tak Sympaťák Final 4.

“Sice o nic nešlo, ale pro většinu z nás to bylo poslední utkání v dorostu a chtěli jsme si to užít,” popisuje Roman Oliva.

Autor: Michal Šob ; 24. Květen 2009

olivaV posledním utkání Pardubic byl smutným hrdinou. V bílo-červeném dresu táhl svůj tým, ale přesto věděl, že na medaili to stačit nebude. Nastřílel jedenadvacet bodů a přidal patnáct doskočených míčů. Tento sto devadesát centimetrů vysoký hráč tak dosáhl ceněného double-double. Položili jsme mu několik otázek.

(dále…)

Při oficiálním zakončení turnaje se předávaly ceny za individuální výkony.

Autor: Michal Šob ; 24. Květen 2009

dscf18151Turnaj Final4 je úspěšně za námi a jak jsme avizovali, během slavnostního zakončení proběhlo vyhlášení nejlepších hráčů v různých kategoriích. Jako např.: hráč MVP, nejlépe doskakující, nejlepší střelec atd.  Hráči obdrželi věcné dary ve formě oblečení ceny od firmy AND 1 a poukázky k nákupu do basketbalového ochodu basket-shop.cz , které jim předali: ..

(dále…)

Sokol Pražský vybojoval konečné druhé místo v turnaji. Ondřej Kohout obstaral více jak 50% bodů svého týmu.

Autor: Michal Šob ; 24. Květen 2009

USK Praha -Sokol Pražský 78:84


dscf1799Očekávané utkání mezi oběma pražskými týmy zakončilo letošní závěrečný turnaj Final Four Mistrovství ČR juniorů na Folimance. Zápas byl přímým soubojem o druhé místo. Oba týmy totiž dokázaly v prvních dvou utkání porazit tým Pardubic a nestačily na vítěze letošního turnaje Ostravu. Tento atraktivní souboj přilákal na Folimanku na mládežnický basketbal neuvěřitelnou návštěvu 800 diváků a oba týmy se jim odvděčily skvělými výkony.

(dále…)

BCM Moravská Ostrava se stalo Mistem ČR bez ztráty vítězství. Pardubice odjíždějí bez výhry.

Autor: Michal Šob ; 24. Květen 2009

BK Synthesia Pardubice - BCM Moravská Ostrava 67:86

dscf1779V prvním zápase posledního hracího dne se utkal tým BK Synthesia Pardubice s týmem BCM Moravská Ostrava. Tým Ostravy, jakožto jistý mistr ČR si zápas užíval a potvrdil svojí suverenitu na tomto turnaji nakonec vysokou výhrou. V zápase bylo k vidění několik velmi pohledných akcí, zejména David Kouřil bavil diváky pohlednými seči. Tým Ostravy táhl Adam Číž, který zaznamenal 23 bodů a David Hrnčíř, který díky třinácti doskokům a dvanácti bodům zaznamenal svůj druhý double-double na turnaji. V týmu Pardubic, který byl opět oslaben o své klíčové hráče, se výrazněji prosadil jen Roman Oliva s patnácti doskoky a jednadvaceti body. Na herních projevech bylo vidět, že o všem už je rozhodnuto a utkání je tak pouhou formalitou. Pardubičtí se snažili vylepšit si reputaci a porazit na turnaji mistra, ale nakonec vše skončilo dle předpokladu a Ostrava si za potlesku svých příznivců vychutnala závěrečný klakson ohlašující turnajovou neporazitelnost.

(dále…)

Preview: USK Praha – Sokol Pražský

Autor: Michal Šob ; 23. Květen 2009

dscf1768Závěrečné utkání bude přímým soubojem o druhé místo. Obě dvě družstva jistě mířila výše, ale i přesto v posledním utkání turnaje bude o co hrát. Oba týmy mají na svém kontě jedno vítězství a jednu porážku. V utkání USK Praha bylo k vidění poměrně jasné vítězství týmu z Folimanky, naproti tomu v zápase Sokola Pražského se rozhodovalo až v závěrečných vteřinách, když ostravský Boháčik rozhodl trojkou několik vteřin před koncem o vítězství svého týmu. Je tak jasné, že v posledním utkání uvidíme další skvělé utkání dvou pražských lídrů základní části. Obě dvě vzájemná utkání těchto týmů snesla vysoké měřítko a tak i dnes se diváci mají na co těšit.

(dále…)