Jiří Šoula hovoří o střeleckém rekordu, Martin Kříž o sbírání individuálních trofejí

Autor: Michal Šob ; 9. Květen 2011

Závěrečný den Final Four extraligy mužů do 18 let pravděpodobně nebylo výraznějších postav. Patnáctiletý mladíček Jiří Šoula nastřílel Vyšehradu 32 bodů, čímž výrazně pomohl Pardubicím ke druhému místu a k tomu vytvořil střelecký rekord závěrečného turnaje. Domácí Martin Kříž pak potvrdil hvězdné předpoklady, 28 vedl USK k výhře nad Ostravou a domu si na poličce musí udělat pěkný pořádek, aby se mu tam vešly všechny individuální ceny.

(dále…)

Ozvěny utkání BK Synthesia Pardubice - TJ Sokol Vyšehrad

Autor: Jan Havlas ; 8. Květen 2011

Ozvěny utkání TJ Sokol Vyšehrad - BCM Moravská Ostrava

Autor: Jan Havlas ; 8. Květen 2011

Šuter Jan Srna vypráví o přednostech Vyšehradu a Martin Kříž přiznává nevyzrálost USK!

Autor: Michal Šob ; 8. Květen 2011

Jestlipak víte, který z následujících živočichů má nejpřesnější ruku? a) mýval, b) zebra, c) hrabáč kapský, d) srna. Nenechte se mást, správnou odpověď lze skutečně určit a skrývá se pod písmenem d. Vyšehradský snajpr Jan Srna, obličejem připomínající ruského reprezentanta Kurbanova, je toho důkazem. Právě on byl naším prvním zpovídaným. Druhé interview druhého dne Final Four pak obstarala největší juniorská hvězda Martin Kříž. Lídr USK hovořil nejen o nedostatcích svého týmu.
(dále…)

Ozvěny utkání BK Synthesia Pardubice - USK Praha

Autor: Jan Havlas ; 8. Květen 2011

Výkony dne! Tomáš Kyzlink hovoří o své fenomenální čtvrtině, Jiří Bahník zase o životním trojkařském rauši!

Autor: Michal Šob ; 7. Květen 2011

Jako se v tenise říká sedmé hře Tildenův game, ode dneška by se v rámci basketbalu mělo prvnímu kvartálu přezdívat Kyzlinkova čtvrtina. Hvězda juniorů USK nasypala Vyšehradu v tomto úseku hry 19 bodů, čímž sama postavila základy pro následný triumf svého celku. Ve druhém klání Ostrava vstala z mrtvých a dokázala zcela smazat dvacetibodové manko, nakonec se však stejně propadla do Bahna neúspěchu. Jiří “Bahno” Bahník ji totiž odrovnal svoji trojkovou smrští. Oba borce jsme prostě museli vyzpovídat.

(dále…)

Ozvěny utkání USK Praha - TJ Sokol Vyšehrad

Autor: Jan Havlas ; 6. Květen 2011

„Ostatní účastníci Final 4 těží z role, že nemají co ztratit a to je jejich výhoda,“ říká trenér USK Praha Petr Jachan.

Autor: Michal Šob ; 3. Květen 2011

phoca_thumb_l_u18uskpce241000065Do začátku Final 4 U18 nezbývá příliš mnoho času a týmy stíhají doladit jen aktuální formu. Již jsme vám přinesli postřehy z jednotlivých táborů a nyní jsme více vyzpovídali trenéra Petra Jachana, lodivoda USK Praha, jehož tým je jako pořádající favoritem turnaje. O organizaci Final 4, jeho novinkách i formě USK Praha se dozvíte v tomto rozhovoru.
(dále…)

Jak vidí své šance sami účastníci před Final 4 U18?

Autor: Michal Šob ; 2. Květen 2011

Chlapeckou kategorii U18 čeká tento týden vrchol sezóny, kterého se má právo zúčastnit čtveřice nejlepších, která se probojovala play-off. Pořádající USK Praha, BCM Moravská Ostrava, BK Synthesia Pardubice a TJ Sokol Vyšehrad, to je čtyřka, která si to rozdá o titul Mistra ČR. Final 4 U18 startuje již tento pátek na Folimance a my jsme oslovili trenéry a kapitány týmů, které se na tento vrcholný turnaj probojovali, aby nám řekli, co pro ně účast na turnaji znamená, jaké si kladou cíle a kdo je podle nich favoritem i černým koněm celého turnaje…
(dále…)

“Pokud jim nedovolíme, aby v každém útoku měli tři pokusy, máme šanci brát bronz,” hodnotí duel Marek Pavelka

Autor: Michal Šob ; 29. Květen 2010

f4-u180021Marek Pavelka se dnes snažil zastavit rozjetý USK Praha, ale sám to nezvládl. Zahořkle poskytoval rozhovor s pocitem, že zítra se utká se Sokolem Pražským „pouze” o bronzové medaile. O to více ho to mohlo mrzet, když byl s dvanácti body nejlepším střelcem svého týmu.

Tvé hodnocení dnešního utkání?

Celkově náš tým nemá natrénováno tolik co USK Praha. Prohráli jsme na útočném doskoku, mají hráče vyšší o dvě hlavy, i kvůli jejich rychlému protiútoku. Přehráli nás svou výškou.

(dále…)