USK Prague is the Czech Champion in the U18 Category

Autor: Michal Šob ; 23. Květen 2011

USK Praha is the Czech U18 Champion in Men

U18 Final Four Tournament was hosted by USK Prague for the third year in a row. USK earned the right to be the host of Final Four by being regular season champion and by winning its quarterfinal play off series. Other participants were BK Synthesia Pardubice, Sokol  Vyšehrad a BCM Moravská Ostrava. USK never looked back, continued in its season long dominant play en route to its 2nd title in a row.

(dále…)

Jiří Šoula hovoří o střeleckém rekordu, Martin Kříž o sbírání individuálních trofejí

Autor: Michal Šob ; 9. Květen 2011

Závěrečný den Final Four extraligy mužů do 18 let pravděpodobně nebylo výraznějších postav. Patnáctiletý mladíček Jiří Šoula nastřílel Vyšehradu 32 bodů, čímž výrazně pomohl Pardubicím ke druhému místu a k tomu vytvořil střelecký rekord závěrečného turnaje. Domácí Martin Kříž pak potvrdil hvězdné předpoklady, 28 vedl USK k výhře nad Ostravou a domu si na poličce musí udělat pěkný pořádek, aby se mu tam vešly všechny individuální ceny.

(dále…)

Co se událo poslední den Final4?

Autor: Jan Havlas ; 9. Květen 2011

Ozvěny utkání BK Synthesia Pardubice - TJ Sokol Vyšehrad


Ozvěny utkání BCM Moravská Ostrava - USK Praha


Sestřih utkání BK Synthesia Pardubice -TJ Sokol Vyšehrad


Sestřih utkání BCM Moravská Ostrava - USK Praha


Závěrečný ceremoniál


Oslavy USK Praha

MVP Final 4 je Martin Kříž! Kdo získal další ocenění?

Autor: Michal Šob ; 8. Květen 2011

Kromě pohárů a medailí pro týmy umístěné na prvních třech místech pořadatelé připravili již tradičně i několik dalších ocenění v rámci, kterých byly odměněny především individuelní výkony. Bylo předáno celkem 15 individuálních cen. A kdo je vítězem jednotlivých kategorií? Kdo obdržel indviduální ocenění v minulých dvou ročnících?

(dále…)

Ozvěny utkání BK Synthesia Pardubice - TJ Sokol Vyšehrad

Autor: Jan Havlas ; 8. Květen 2011

USK Praha – BCM Moravská Ostrava 94:73 (26:18, 52:36, 72:50)

Autor: Michal Šob ; 8. Květen 2011

Domácí hráči USK přidali ke své kérce vysokoškolské sovy (která mimochodem rozhodně není chytrý pták a do Atén se tak klidně může nosit J ) na druhé rameno číslo 11, které nosí na svém dresu včera vážně zraněný pivot Dan Truhlář a v sestavě: Kříž, Kyzlink, Fait, Feštr, Šafarčík se vydali do boje za čest v utkání, jehož výsledek neměl žádný vliv na pořadí v turnaji. Očekávalo se, jak Ostrava přistoupí k tomuto utkání a zda bude chtít získat své první vítězství v turnaji a rovnou skalp mistra. Základní pětka Ostravy byla: Urbánek, Bujnoch, Lyčka, Kouřil a Vašíček.

(dále…)

BK Synthesia Pardubice – TJ Sokol Vyšehrad 84:60 (17:18, 39:29, 56:55)

Autor: Michal Šob ; 8. Květen 2011

Dopolední utkání přineslo boj o druhé místo v mistrovském turnaji. Favorit zápasu Pardubice nastoupil do utkání v základní sestavě: Šoula, Andres, Peterka, Heřman, Lachman. Hostující trenér Radek Treml poslal na jediný rozskok utkání pětici hráčů: Steinhauser, Bernáth, Haltmar, Hampejs, Úlehla. Úvod zápasu po několika chybách Pardubic patřil Vyšehradu, který se ujela vedení 5:0 - úvodní trojka Michala Bernátha. Pardubice dokázaly Šoulou snížit až po 150 vteřinách hry. Ten dalšími čtyřmi body poprvé dostal Pardubice do vedení 6:5. Vyšehrad hrál v těchto chvílích osobní obranu, aby eliminoval pardubické střelce z dálky. (dále…)

Sestřihy utkání 2. hracího dne…

Autor: Jan Havlas ; 8. Květen 2011Šuter Jan Srna vypráví o přednostech Vyšehradu a Martin Kříž přiznává nevyzrálost USK!

Autor: Michal Šob ; 8. Květen 2011

Jestlipak víte, který z následujících živočichů má nejpřesnější ruku? a) mýval, b) zebra, c) hrabáč kapský, d) srna. Nenechte se mást, správnou odpověď lze skutečně určit a skrývá se pod písmenem d. Vyšehradský snajpr Jan Srna, obličejem připomínající ruského reprezentanta Kurbanova, je toho důkazem. Právě on byl naším prvním zpovídaným. Druhé interview druhého dne Final Four pak obstarala největší juniorská hvězda Martin Kříž. Lídr USK hovořil nejen o nedostatcích svého týmu.
(dále…)

Ozvěny utkání BK Synthesia Pardubice - USK Praha

Autor: Jan Havlas ; 8. Květen 2011