Sršni Sokol Písek - BA Sparta 77:65

28. Květen 2010

f4-u180020Sršni doslova vlétli do utkání a během čtyř minut si vybudovali náskok sedmi bodů (9:2). Sparta se však nenechala zahanbit a především díky Filipu Haladovi začala náskok stahovat. Utkání nepřineslo příliš pohledný basketbal, ale odhodlání a boj byl cítit z každého hráčského pohybu. V poločase tak Sršni vedli o sedm bodů (34:27) a po návratu z šaten je čekal nekompromisní útočný doskok Sparty. Téměř každý sparťan skončil na svém kontě alespoň s jedním doskočeným míčem v útoku a to méně fyzicky disponovanému Písku dělalo problém. Na hřišti to začalo pomalu vřít a vášně se přenášeli i do hlediště kde oba týmy měli svou velkou podporu, která vytvářela potlesku hodnou atmosféru. Ze všeho vyšel lépe Písek, když tři minuty před koncem proměnil tři trojky v řadě a strhl tak výhru na svou stranu.

Miroslav Janovský (trenér Sršni Sokol Písek): „Z našeho pohledu jsme vstoupili do zápasu dobře, dařila se nám střelba z dálky, což je pro nás jeden z důležitých faktorů. Sparta nás poté přehrála na jejich útočném doskoku. My jsme věděli o této jejich útočné stránce, že nejsou žádní velcí dlouháni, jdou do toho ve čtyřech třech lidech a nám se nepodařilo je odstavit. Dovolili jsme jim druhé šance a  proto  bylo skóre v poločase o sedm bodů, ačkoli to po tom průběhu mohlo být lepší. Vstup do druhé půle se nám vůbec nepodařil. Věnovali jsme se více rozhodčím, než hře a dostali jsme se do problémů jak s fauly, tak s body. Ukázala se jedna ze silných stránek týmu a to, že má vnitřní sílu. Přestal se věnovat rozhodčím a jiným věcem a začali jsme se věnovat hře. Zjednodušili jsme to, hráli jsme protiútok a dali pár lehkých košů. Sparta pak už nedokázala odpovědět, přesto respektuji její výkon. Myslím, že to nebyl nějaký super zápas, ale měl svou hodnotu právě v nasazení a bojovnosti.”

Jaromír Geršl (trenér BA Sparta): „Od nás to byl nezvládnutý začátek díky naší hlavě. Na postech podkošových hráčů jsme měli brzo hodně faulů, takže hráči už pak nemohli skoro bránit. Zrychlenou hrou jsme to utkání v podstatě srovnali. Celý zápas jsme měli problémy s trestnými hody a se zakončením z delší vzdálenosti. V posledních pěti minutách jsme nezvládli obranu jedna na jedna, po nájezdech nám dal soupeř tři trojky a tím skončilo utkání.”

Body Sršni Sokol Písek: Švejda 20, Duda 15, Valuch 13, Sahan 11, Melski 9, Zunt 5, Běle 4

Užitečnost Sršni Sokol Písek: Švejda 23, Valuch 17, Sahan 14, Melski 10, Duda 8, Zunt 2, Výkruta 1

Body BA Sparta: Halada 27, Bejček 13, Gargula 12, Liptovskij 5, Skuherský 3, Pavelka 3, Fric 2

Užitečnost BA Sparta: Halada 36, Gargula 13, Bejček 4, Liptovskij, 1, Zach 1, Báča 1