“Vstup je podstatný, což se ukázalo i při minulých Final 4,” je si vědom Michal Šotnar.

28. Květen 2010

f4-u180052Jako kapitán USK Praha splnil svou vůdčí roli a převedl svůj tým přes první překážku v cestě výše, kterou byl Sokol Pražský. Na hřišti byl opravdu vidět, a pokud zrovna osobně nestrážil hvězdu Sokola Pražského Tomáše Vyorala, rozdával asistence, a nebo přímo sám zakončoval. Nakonec vstřelil sedmnáct bodů, pět asistencí a nasbíral užitečnost šestnáct. Více o dnešním výkonu USK i modré barvě vlasů najdete v tomto rozhovoru.

Jak hodnotíš dnešní utkání?

Do utkání jsme nastoupili s velkým respektem, což se projevilo na celkovém výkonu. Ze začátku jsme hráli celkem dobře, ale když Sokol Pražský postavil zónu, tak to zpomalilo to naše tempo hry. Ve druhém poločase jsme začali hrát svoji hru a Sokol začal pomalu odpadávat. Podle mého názoru Sokol trochu už šetřil síly v poslední čtvrtině a my jsme díky tomu měli o to víc navrch ve čtvrtině poslední. Sokol byl však houževnatý soupeř a patří mu kredit.

Jak je pro vás důležitý vstup do Final 4 právě výhrou?

Určitě je pro nás lepší, že jsme zápas vyhráli o 23 bodů, než kdybychom vyhráli s vyrovnanou koncovkou. Vzroste sebevědomí a to je důležité. Navíc ten vstup je podstatný, což se ukázalo i při minulých Final 4 a my si na to chtěli dát pozor.

Kdo se zatím ukázal v nejlepší formě?

Myslel jsem si, že to bude právě Sokol Pražský, ale po dnešní výhře si myslím, že to budou Sršni Sokol Písek, kteří nás jako jediní dokázali porazit v základní části a i dnes dokázali, že jsou týmově hodně silní a dokážou otáčet i ztracená utkání.

Co používá USK za zbarvení? Odevzdali jste dnes ve volbách hlas ODS?

Určitě. Pokud vím, tak celý tým podporuje ODS. Chtěli jsme panu Bémovi, aby cítil naši podporu.  Ne teď vážně… Chtěli jsme vymyslet něco odvážnějšího, co by zároveň bylo i týmové. Modrou snad netřeba ani vysvětlovat.

Comments are closed.