BA Sparta - USK Praha 41:96

29. Květen 2010

f4-u1800201Druhé utkání druhého hracího dne bylo zahájeno velice aktivní obranou hrou domácích vysokoškoláků, kteří však dle rozpisu byli v tomto utkání vedeni jako hosté. V domácím derby bylo rozhodnuto téměř po první čtvrtině. Svěřenci trenérů Jachana a Grepla neponechali nic náhodě a systematicky deptali svého soka v derby rychlým protiútokem a nátlakovou hrou všeobecně. První čtvrtina skončila stavem 9:27. Poté Sparta chytila druhý dech a po prostřídání základní sestavy USK Praha vyrovnala hru a snažila se zápas zdramatizovat. Trenér Geršl má však k dispozici mnohem menší hráčský kádr a tak vysokoškoláci měli mnohem více ze soubojů ve vzduchu. V nich kraloval především Ondřej Balvín, který zaznamenal sedm doskočených míčů a pět blokovaných. Druhý poločas začal v podobném duchu, jako ten první. Sparta se i díky menší hráčské rotaci snažila postavit rozjeté mašině, ale nepodařilo se jí to. USK Praha tedy nakonec porazil Spartu 96:41 a zítra ho od 13:00 čeká opravdové finále proti Sršňům z Písku. V boji o bronzový kov se utká od 10:30 BA Sparta a Sokol Pražský.

Jaromír Geršl (trenér BA Sparta): „Jednoznačné vítězství USK Praha. My jsme byli absolutně bez pivotů, čili bez doskoků. Více méně během prvních deseti minut to bylo rozhodnuté utkání. Poté hráli všichni hráči a ta druhá garnitura našich hráčů nemůže konkurovat.”

Petr Jachan (trenér USK Praha): „My jsme chtěli po včerejším utkání ukázat ještě něco více z našeho basketbalového projevu. Soustředili jsme se více na agresivní obranu a přechod do protiútoku, což si myslím se nám dařilo. Měli jsme respekt ze soupeře a jeho střelby z dlouhé vzdálenosti ale ta aktivní obrana po celém hřišti soupeře zastavila. Přesto že se objevilo spoustu nepřesností v obraně i útoku, dokázali jsme udržet vysoké  tempo utkání, kde bychom chtěli pokračovat v nastaveném výkonu.”

Body BA Sparta: Pavelka 12, Zach 7, Halada 6, Lipovskij 5, Fric 5, Gargula 2, Bejček 2, Skuherský 2

Užitečnost BA Sparta: Pavelka 8, Gargula 7, Halada 5, Zach 4, Lipovskij 3, Fric 1

Body USK Praha: Balvín 19, Kyzlink 13, Morávek 12, Feštr 12, Stariat 9, Šotnar 8, Mareš 7, Petrák 5, Hartman 4, Fait 4, Bašta 3

Užitečnost USK Praha: Balvín 30, Morávek 21, Šotnar 16, Fait 11, Stariat 10, Kyzlink 10, Hartman 10, Feštr 9, Mareš 6, Petrák 3, Bašta 2

Comments are closed.