“Písek má daleko více typů hráčů, kteří jsou schopni ohrozit koš,” uznává kvalitu soupeře Tomáš Vyoral.

29. Květen 2010

f4-u180018Jako jediný na turnaji má dlouhodobější zkušenosti s nejvyšší mužskou soutěží - MNBL. Zde na Final 4 rozhodně nemá pozici jednoduchou a snaží se vést svůj tým, seč mu síly stačí. Všichni soupeři se na něho zaměřují a tak musí bojovat o každý centimetr na hřišti o to víc a spoléhat se na své spoluhráče. Tomáš Vyoral dnes proti Písku nastřílel sedmnáct bodů, a přesto jeho tým padl. Sváděl střelecké dostihy se sršněm Janem švejdou, který byl nakonec po závěrečném klaksonu šťastnější.

Jak si to dnes viděl ty?

Bylo to hodně nervózní, protože nám šlo o druhé místo. Bylo to i hodně bojovné. Ke konci měli více štěstí a zvítězili, ale pro oko diváka to musel být určitě pěkný basketbal.

V průběhu utkání to vypadalo na mini souboj mezi tebou a Janem Švejdou…

Nevím jak on, ale já jsem to tak nebral. Možná většina to tak viděla, ale jak sem řekl, neřešil jsem to a nevnímal.

Byl si pasován do role hnacího motoru Sokola Pražského. Jaká je to role?

Mám to trochu těžší, protože většina týmů… Když se bavíme o Honzovi švejdovi, má kolem sebe aspoň nějaké hráče, kteří mu tu pozici vytvoří, já si musím prakticky tu pozici vytvářet až na nějaké sám. Já se s tím snažím vyrovnat, ale není to úplně jednoduché.

Může dnešní výsledek pramenit i z větší střelecké podpory hráčů kolem Jana Švejdy?

To určitě. Myslím si, že Písek má daleko více typů hráčů, kteří jsou schopni ohrozit koš. My je samozřejmě taky máme, ale někdy se té pozice zaleknou a tolik si nevěří.

Jaké jsou šance Sokola Pražského v zítřejším souboji o bronz?

My do toho půjdeme na 100%. Je to náš poslední zápas v dorostu a určitě budeme chtít odvést maximum a vyhrát to!

Comments are closed.