BA Sprata Praha končí na 3. místě. Sokol pražský nakonec bez výhry.

30. Květen 2010

f4-u180150BA Sparta Praha - Sokol Pražský 71:67

Souboj dvou prozatím poražených. Kdo získá první výhru na turnaji a tím i třetí místo? O tom se dnes rozhodovalo v prvním utkání. Po pravdě řečeno, většina diváků v hale favorizovala před utkáním spíše Sokol Pražský, ale vyvedení z omylu byli hned krátce po vhození míče do hry. Max Skuherský neotálel a po dvou minutách zvyšoval trojkou na 17:7. Před utkáním Sparťané varovali před doskoky soupeře a měli pravdu. Sokol pražský doskočil celkem dvaačtyřicet míčů, ale i přes to, díky trpělivější hře trenéra Geršla prohrávali v poločase 42:31. Patnácti minutová přestávka svěřencům trenéra Vyorala pomohla a role obou týmů se vyrovnali. Desetiminutovka plná trojek, které rozbouřili pokaždé Folimanku, stáhli nakonec skóre na rozdíl pěti bodů (57:62). Sokol Pražský byl v tu chvíli na koni a dostal se osmi rychlými body do vedení 65:64. Ten kdo schání inspiraci na sepsání dramatu dnes přišel o velkou příležitost. Patnáct vteřin do konce a u míče je Ondřeje Garguli. Ten bere vše do svých rukou a dává koš s faulem. Proměňuje i následný trestný hod a stavem 69:65 prakticky vytrhává Sokolu Pražskému medailové šance z ruky.

Body BA Sparta Praha: Bejček 21, Gargula 32, Pavelka 12, Halada 12, Skuherský 5

Užitečnost BA Sparta Praha: Gargula 23, Pavelka 19, Bejček 17, Halada 16, Skuherský 9

Body Sokol Pražský: Vyoral 23, Kejmar 16, Valc 13, Dvořák 4, Smrž 4, Reimer 3, Kuneš 2, Kološ 2

Užitečnost Sokol Pražský: Vyoral 19, Kejmar 19, Valc 14,Reimer8, Kuneš 5, Benáček 2, Kološ 1

Jaromír Geršl (trenér - BA Sparta): „Je to odměna za základní část. Přesto, že jsou to mladý kluci do osmnácti let, tak se jim podařilo udržet nějakou stabilnější výkonnost. Ne úplně stabilní, ale to je v tomto případě naprosto normální. Takže si myslím, že po tom čtvrtém místě jsme si vybudovali dobrou výchozí pozici pro play-off. Tam jsme s odřenýma ušima potvrdili proti Ostravě. Možná ty poslední dva zápasy v tom play-off, kdy jsme dvakrát vyhráli v prodloužení, nám trochu pomohly v té dnešní koncovce. Dnešní první polovina byla výborná. Potom jsme se začali trápit do zóny, docházeli nám síly a obstřelovali jsme to z dlouhé vzdálenosti, což nám přestalo fungovat. Naštěstí ke konci jsme dali nějaké důležité body z krátké vzdálenosti a to rozhodlo.”

Věřil jste, když propadl ten koš s faulem obroučkou, že už máte bronz?

„Bylo to rozhodně pozitivní a ty misky vah se v tu chvíli začali překlápět na naši stranu. Já už jsem s mládeží zažil tolik zvratů na závěr a ne za patnáct, ale za pět sekund, že to ještě nebylo jasné. Byl jsem rád, že ten koš s faulem tam padnul, že jsme odskočili, ale rozhodně jsem to nebral, jako definitivní tečku.”

Jaké jsou nyní kroky týmu a oslav?

„Nejbližší kroky? Ty budou na slavnostní vyhlášení pro medailem. Rozhodně kluci dostanou kratičký volno s nějakou týmovou oslavou. Jsme basketbalová akademie, to znamená, bylo se tady na nás podívat spousty dívek, chlapců, i jsem tady viděl hráče mužů. Vždycky, když dosáhneme nějakého úspěchu, tak se rádi sejdeme společně a prožijeme pár chvil v přátelském kolektivu.”

Martin Jindra (asistent trenéra - Sokol Pražský): „Souboj o třetí místo byl pro nás poměrně  zklamáním. Mysleli jsme si, že si zasloužíme alespoň bronzovou medaili. Opět se k Tomáši Vyoralovi nedokázal nikdo jiný připojit. Ostatní hráči se báli hrát, řešit situace jeden na jednoho, aktivně s míčem. Pouze předávali balón a hledali Tomáše. V koncovce zvítězila zkušenost čtveřice Sparťanských hráčů.”

Comments are closed.