Preview: USK Praha vs. TJ Sokol Vyšehrad

5. Květen 2011

usk_svRaketový start - Pražské derby - Souboj favorita s černým koněm turnaje, tak nějak bychom mohli nazvat ostrý start finálového turnaje MČR juniorů U18. První utkání nabídne souboj dvou tradičních pražských rivalů, avšak v tomto turnaji v odlišných rolích.

Sokol Vyšehrad v roli černého koně, kterou si vybojoval svoji jízdou od ledna 2011. Na začátku soutěže nevýrazný tým postupně posiloval svoji vnitřní sílu, aby pak v základní části soutěže nepoznal od začátku ledna na domácím hřišti hořkost porážky a po základní části vybojoval čtvrté místo zaručující výhodu domácího prostředí v play-off. Tato síla pak byla rozhodující ve čtvrtfinálové sérii, když po úvodní domácí porážce s Brnem vše nasvědčovalo, že ani domácí prostředí na papírovou kvalitu Brna nebude stačit. Junioři z Rašínova nábřeží však prokázali svoji vnitřní sílu získanou během sezóny a dokázali tak dvakrát vyhrát na půdě Brna, čímž si zajistili účast v Final 4. Hlavní osobností týmu je Michal Bernáth, avšak právě v Brně tým ukázal, že veškerá zodpovědnost neleží jen na něm, ale i další hráči dokážou rozhodovat utkání. Sílu týmu podtrhává týmová chemie ordinovaná zkušeným dirigentem Radkem Tremlem.

Domácí tým dlouhodobě vstupuje do finálových turnajů v roli favorita, avšak každý rok buduje nový tým, takže právě krátká doba fungování týmu oproti zkušeným celkům může být určitou slabinou. Vždy záleží, jak se právě osobnosti daného ročníku dokážou vypořádat s domácí zodpovědností. Hned v prvním utkání se ukáže, jak se trenérské dvojici Jachan-Grepl podaří namíchat koktejl juniorských hráčských osobností a týmového herního projevu. Stejně důležité bude, jaké stopy na týmu zanechá náročný zahraniční program. Junioři USK postoupili do finálového turnaje bez ztráty kytičky ve čtvrtfinálové sérii s nebezpečným zkušeným týmem Sokola Písek.

Názor experta:

Dušan Bohunický: „V prvním zápase nastoupí favorit celého turnaje, domácí USK Praha proti ambicióznímu Sokolu Vyšehrad. V obou dvou vzájemných „derby” základní části tahal za kratší konec tým trenéra Radka Tremla, ale ani v jednom případě konečný rozdíl ve skóre utkání nepřesáhl více jak 10 bodů. Tyto fakta předurčují vyrovnaný průběh i v tomto střetnutí. Tým vedená Petrem Jachanem se bude muset vyrovnat s nepříjemnou zónovou obranou Vyšehradu, který ji dokáže praktikovat i po dobu celé utkání. Druhým faktorem, který může ovlivnit vývoj utkání, bude psychický tlak vytvořený na domácí USK. I přes všechny tyto aspekty věřím domácímu týmu, který se v sestavě může opřít o pětici vynikajících hráčů. Rozhodujícím faktorem pak může být post rozehrávače, kde Lukáš Feštr může velmi dobře distribuovat míč svým spoluhráčům, což bude proti zóně soupeře důležité.”

TIP: 1

Comments are closed.