USK Praha – BCM Moravská Ostrava 94:73 (26:18, 52:36, 72:50)

8. Květen 2011

Domácí hráči USK přidali ke své kérce vysokoškolské sovy (která mimochodem rozhodně není chytrý pták a do Atén se tak klidně může nosit J ) na druhé rameno číslo 11, které nosí na svém dresu včera vážně zraněný pivot Dan Truhlář a v sestavě: Kříž, Kyzlink, Fait, Feštr, Šafarčík se vydali do boje za čest v utkání, jehož výsledek neměl žádný vliv na pořadí v turnaji. Očekávalo se, jak Ostrava přistoupí k tomuto utkání a zda bude chtít získat své první vítězství v turnaji a rovnou skalp mistra. Základní pětka Ostravy byla: Urbánek, Bujnoch, Lyčka, Kouřil a Vašíček.

Za USK dával úvodní koš na dvakrát Dalibor Fait a domácí se ujali vedení 2:0. Domácí vstoupili do zápasu zostra a ujali se rychle vedení 9:2. Ostravský Lyčka snižoval vzápětí dvěma rychlými trojkami na 9:8 a zápas rychle pokračoval dále. Hra nebyla takticky svázána a plynula rychle coast to coast. Čtvrtina skončila osmibodovým vedením domácích 26:18.

Do druhé čtvrtiny vstoupili do utkání domácí s dvojicí Mareš - Jeřábek, který po minutovém ostravském hokejovém zámku otevřel skóre přesnou trojkou. Na ní navázal také úspěšnou střelou z dálky Dalibor Fait a USK šlo do 14 bodového vedení. Ostrava pokračovala v nátlakové hře v obraně a utkání bylo stále divácky atraktivní.  Ostravu držel střelecky Jan Lyčka, který měl po patnácti odehraných minutách na svém kontě 15 vstřelených bodů. Domácí pokračovali ve svém tempo basketbalu a dvě minuty před poločasem se ujali vedení 50:30. 30 vteřin před poločasovou sirénou si udělal svou čtvrtou osobní chybu Tomáš Kyzlink a po Kouřilově úspěšné střele byl stav utkání 52:36 pro domácí.

V druhé půlce Jan Lyčka svým dvacátým bodem snížil na 54:40 a Ostrava pokračovala ve snižování náskoku mistra. V šesté minutě třetí čtvrtiny měl na svém kontě Martin Kříž dvacátý bod a stal se nejlepším střelcem turnaje, v těchto chvílích byla hra USK lehkomyslná a plná snahy hrát 1 proti pěti. Ostrava dokázala snížit na 61:50. Po timeoutu domácích se vysokoškoláci zkoncentrovali a navýšili své vedení opět přes 20 bodů na 72:50.

Za hosty hrál s velkým zaujetím pouze Lyčka- 25-tý bod, ostatní hráči Ostravy neukázali nic víc než zcela průměrný výkon. Zápas se v poslední čtvrtině z povinnosti dohrál a na domácí čekala už jen síťka - trofej pro mistra České republiky. Stovky jsme se nedočkali.

body: Kříž Martin 28, Fait Dalibor 18, Kyzlink Tomáš 18, Feštr Lukáš 14, Jeřábek František 6, Jiránek Pavel 4, Šafarčík Petr 4, Pistelák Denis 2, Hrudka Tomáš 0, Janošík Juraj 0, Jarolín Tomáš 0, Mareš Marek 0 - Lyčka Jan 27, Kouřil Radovan 20, Bujnoch Václav 11, Urbánek Adam 5, Král Ondřej 4, Kobsa Radim 2, Svoboda Matěj 2, Vašíček David 2, Habily Yannick 0, Jozek Pavel 0, Landor Jan 0, Lukáč Martin 0; střelba 3b.: 12/6:15/6 střelba 2b.: 56/32:50/19 TH: 17/12:20/17 doskoky: 39:30 chyby: 15:13;