Preview: USK Praha – BCM Moravská Ostrava

22. Květen 2009

Od 16:30 se utkajá USK s Ostravou. Postaví se proti sobě první a čtvrtý tým po základní části.  Týmy, které prošly čtvrtfinálovými boji play off. Oba porazily své čtvrtfinálové soupeře 3:1, ale podle papírových předpokladů můžeme favorizovat domácí tým USK Praha. Nejen, že pražané celou sezónu dominovali svými výkony, kdy utrpěli pouze 3 porážky (2 základní část + 1 play-off), ale navíc je na nejdůležitější utkání ligy doplní mládežnická hvězda minulé sezóny a současný hráč Mattoni NBL Tomáš Satoranský. Pokud připočítáme ještě soudobé lídry týmu rozehrávače Jana Hartmana a Michala Šotnara a křídla Tomáše Zídka a Jaroslava Morávka, má nám USK Praha v tomto zápase rozhodně co nabídnout. BCM Moravská Ostrava rozhodně do této sportovní bitvy vstupuje s velkými ambicemi. Zápasy základní části sice značně hovoří proti Ostravě (porážky o 38 a 18 bodů), ale jak víme F4 není o „papírových” spekulacích, nýbrž, jak jsme se v minulých ročnících přesvědčili, o morálních vlastnostech a vůli po vítězství. A tou jsou Moravané známí víc než dost. Hned na úvod utkání je tak na programu zápas s velkým Z a diváci se mají na co těšit.

top-right-splash-kopiePetr Jachan (trenér): „Finálový turnaj nejvyšší mládežnické kategorie by měl být svátkem mládežnického basketbalu a my pro to chceme udělat maximum jak po sportovní, tak po organizační stránce, právě proto, že máme čest tento turnaj uspořádat doma na Folimance. Nechceme se tak spokojit jen se splněním základního cíle pro tuto sezónu a to vybojovat pro Folimanku finálový turnaj. Domácí turnaj je pro nás velkou výzvou potvrdit postavení po základní části. Vítězné ambice však právem mají všechny zúčastněné týmy, a tak bude rozhodovat momentální basketbalová, fyzická a především mentální připravenost. Doufám, že Folimanka během tří dnů nabídne atraktivní basketbalovou podívanou a my k tomu budeme moci přispět.”

top-right-splash-kopie-3Dušan Hrdlička (trenér): „Mistrovství ČR v kategorii juniorů U18 považuji za vrchol v mládežnickém basketbalu a pevně věřím, že ho pořadatelé zvládnou na patřičné úrovni. Myslím, že všechna družstva na turnaji mají co nabídnout a že diváci uvidí velice atraktivní basketbal, o to víc, že se v poslední době stále více ukazuje, že na takových akcích není předem jasné pořadí, jako tomu bývalo dříve. Co se týče našich ambicí, tak si myslím, že je zcela přirozené, že každé družstvo na takovém turnaji by mělo mít ty nejvyšší, a my samozřejmě nejsme výjimkou. Přeji všem zúčastněným týmům výbornou formu, divákům a pořadatelům skvělé sportovní zážitky.”

Názor experta - Peter Bálint:

„V úvodním duelu tohoto mistrovství  favorizuji domácí celek. Ostrava má silný tým, ale USK je plné sebevědomí v čele s Tomášem Satoranským. Rozhoduje se na hřišti a ne na papíře, ale soupiska domácího celku je přeci jenom vyrovnanější a početnější. Myslím si, že obrana USK zvítězí nad útokem Ostravy.”

Tip na vítěze: USK Praha

Comments are closed.