Preview: Sokol Pražský – BK Synthesia Pardubice

22. Květen 2009

Pardubice - Sokol 71:82. Sokol - Pardubice 90:99. Už jen čísla základní části rozhodně poukazují na to, že druhý páteční zápas bude neméně zajímavé jako úvodní utkání turnaje. Sokol Pražský tuto sezónu začal velmi dobře a po první polovině základní části měl na svém kontě jedinou porážku, když prohrál na Folimance v prodloužení o 12 bodů. Navíc celou sezónu reálně pomýšlel na vítězství v celé základní části a tak by měl být tým Vladimíra Vyorala v tomto utkání mírným favoritem. Dvě zaváhání však způsobila umístění na druhém místě a právě jedním z těchto zakolísání bylo právě utkání s dnešním soupeřem pražanů BK Pardubice. Využije Sokol další šanci a dokáže, že onen zápas byl opravdu jen klopýtnutím v postupu k titulu Mistra ČR?

Pardubice se stali vítězem extraligy starších dorostenců v roce 2006. Od té doby plnily úkol „smolařského” pořadatele závěrečného turnaje Final Four. V následujících dvou sezónách se sice týmu Oldřicha Zdobinského vždy podařilo vyhrát základní část, ale v obou případech si titul z Pardubic odvezl pražská USK a Pardubice skončily vždy na 3. místě. Stejné umístění jim patří v letošní sezóně po základní části. Bude tedy letos v jejich silách prolomit smůlu čísla 3? Nebo budeme svědky další vyplněné „papírové” předpovědi, která Pardubicím přisuzuje opět 3. místo v boji o titul?

top-right-splashVladimír Vyoral (trenér): „Od turnaje očekávám velmi vyrovnaná utkání s uplatněním více druhů obran. Myslím, že všechna družstva mají ambice na nejvyšší umístění, rozhodne aktuální forma, psychická a fyzická odolnost a výhodu bude mít to družstvo, které zapojí více hráčů do hry.”

top-right-splash-kopie-2Oldřich Zdobinský (trenér): “Turnaj může přinést zajímavé výsledky, protože síla některých týmů může být zkreslená. USK vyhrál základní část bez Satoranského, kterého asi na finálovém turnaji uvidíme. Ostrava hrála více než polovinu soutěže rozdělena na ročníky a její umístění by jinak mohlo být ještě lepší. Náš cíl je určitě zisk medaile. Pokud to dopadne, budu spokojen. Podstatné bude, jak dokážeme eliminovat výškovou převahu soupeřů. Každopádně přeji všem dobrý basket se skvělou atmosférou.

Názor experta - Peter Bálint:

„Mnohem dramatičtějším duelem prvního hracího dne se může zdát souboj druhého celku se třetím. Zajímavostí je, že se oba celky v průběhu sezóny navzájem porazily na svých domácích palubovkách. V tomto utkání by mohlo nastat první „menší” překvapení a to vítězství Pardubic. Důvodem je větší zkušenost pardubického celku se závěrečnými turnaji. V utkání budou rozhodovat detaily, maličkosti a sportovní štěstí.”

Tip na vítěze: BK Synthesia Pardubice

Comments are closed.