BCM Moravská Ostrava se stalo Mistem ČR bez ztráty vítězství. Pardubice odjíždějí bez výhry.

24. Květen 2009

BK Synthesia Pardubice - BCM Moravská Ostrava 67:86

dscf1779V prvním zápase posledního hracího dne se utkal tým BK Synthesia Pardubice s týmem BCM Moravská Ostrava. Tým Ostravy, jakožto jistý mistr ČR si zápas užíval a potvrdil svojí suverenitu na tomto turnaji nakonec vysokou výhrou. V zápase bylo k vidění několik velmi pohledných akcí, zejména David Kouřil bavil diváky pohlednými seči. Tým Ostravy táhl Adam Číž, který zaznamenal 23 bodů a David Hrnčíř, který díky třinácti doskokům a dvanácti bodům zaznamenal svůj druhý double-double na turnaji. V týmu Pardubic, který byl opět oslaben o své klíčové hráče, se výrazněji prosadil jen Roman Oliva s patnácti doskoky a jednadvaceti body. Na herních projevech bylo vidět, že o všem už je rozhodnuto a utkání je tak pouhou formalitou. Pardubičtí se snažili vylepšit si reputaci a porazit na turnaji mistra, ale nakonec vše skončilo dle předpokladu a Ostrava si za potlesku svých příznivců vychutnala závěrečný klakson ohlašující turnajovou neporazitelnost.


Dušan Hrdlička (BCM Moravská Ostrava):

Do dnešního utkání jsme vstupovali jako z pozice favorita díky dvěma vítězstvím. Navíc toto utkání poznamenalo, že tým Pardubic nebyl kompletní, chyběl stěžejní hráč Aleš Peterka. To se určitě podepsalo na výkonu Pardubic. Navíc zde trošku chyběla motivace, protože pořadí těchto dvou týmů bylo jasné. I přes to si myslím, že obě dvě družstva odvedla pohledný basketbal, který se divákům líbil.

Oldřich Zdobinský (BK Synthesia Pardubice):

Já především blahopřeji Ostravě k titulu a k vítězství, ale to pro ně asi už nebylo to podstatné. Musím říct, že se velmi těžko hledá motivace pro zklamané družstvo v zápase, ve kterém o nic nejde a i po vítězství by obsadilo čtvrté místo. Samozřejmě že by vítězství nad mistrem bylo určitě dobré. Ale já si myslím, že jsme ztracenou motivaci našli a odehráli ten turnaj a poslední zápas se ctí. U těch prvních dvou zápasů o tom vůbec nepochybuji a byli jsme v tomto trošku exhibičním utkání kvalitním soupeřem.

Comments are closed.