“Sice o nic nešlo, ale pro většinu z nás to bylo poslední utkání v dorostu a chtěli jsme si to užít,” popisuje Roman Oliva.

24. Květen 2009

olivaV posledním utkání Pardubic byl smutným hrdinou. V bílo-červeném dresu táhl svůj tým, ale přesto věděl, že na medaili to stačit nebude. Nastřílel jedenadvacet bodů a přidal patnáct doskočených míčů. Tento sto devadesát centimetrů vysoký hráč tak dosáhl ceněného double-double. Položili jsme mu několik otázek.

Ani v posledním utkání turnaje se vám nepodařilo zvítězit. Jak moc těžké je motivovat se na utkání, ve kterém už nic nejde?

Sice o nic nešlo, ale pro většinu z nás to bylo poslední utkání v dorostu a chtěli jsme si to užít. Chtěli jsme ukázat, že něco umíme.

Jak velké zklamání ze čtvrtého místa prožíváte?

Těsně před Final 4 se nám zranil Ondra Peterka, což je náš nejlepší střelec. Tím to očekávání bylo menší a chtěli jsme alespoň medaili. Následně se nám zranil Martin Kříž a my už věděli, že nezbývá,  než makat a doufat, že to bude stačit.

Čím je Ostrava jiná, než ostatní týmy a co z ní udělalo mistra ČR?

Určitě šířkou kádru. Mají tam sedm hráčů, kteří jsou schopni dát dvacet bodů na zápas.  V ostatních týmech je to spíš o dvou třech hráčích a tím je to těší.

Jak hodnotíš letošní turnaj Final 4?

Byl skvěle připravený a byla radost tu hrát. Organizace výborná a už se to blížilo tomu vrcholnýmu basketu.

Kdyby si mohl zvolit MVP turnaje… Kdo by to byl a proč?

Určitě Kouhout. Za dva zápasy měl čtyřicet doskoků a přes dvacet bodů. Kdybych měl vybrat někoho z Ostravy, pak by to bylo těžké. V dnešním utkání nikdo, v prvním Nogol a včera rozhodl Bohačík. Celkově však Kohout.

Comments are closed.