“Chtěli jsme je hlavně porazit a na osobní statistiky jsem v tu chvíli vůbec nemyslel,” vysvětluje MVP Final 4 Ondřej Kohout.

24. Květen 2009

dscf1883Při žádosti o rozhovor trochu znejistěl a na svou popularitu si zřejmě ještě nezvykl. V posledním utkání Final 4 bojoval přímo na hřišti s Tomášem Satoranským o druhé místo, o titul nejlepšího střelce a o MVP celého turnaje. Nakonec byl po zápase tím šťastnějším a mohl se radovat z druhého místa. Nastřílel v zápase celkem 45 bodů, což je 53 % bodů Sokola Pražského a jednoznačně svou přesnou rukou burcoval své spoluhráče. Čerstvému držiteli ceny MVP jsme poblahopřáli a položili několik otázek.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

My jsme strašně rádi, že to dnes vyšlo, protože to byl zápas o druhé místo, navíc s USK, což jsou naší velcí rivalové. Pro nás to byl nejvíc prestižní zápas na tomto turnaji, takže jsme rádi, že to vyšlo.

Co si myslíš, že rozhodlo?

Myslím, že rozhodla zejména větší úspěšností střelby. USK se trápil a my jsme dobře bránili.

Vnímal jsi před utkání, že bojuješ s Tomášem Satoranským na dálku o statistiky ve třech ukazatelích?

Vůbec ne. Já jsem se snažil na to nemyslet. Chtěli jsme je hlavně porazit a na osobní statistiky jsem v tu chvíli vůbec nemyslel.

Kdyby ti před turnajem někdo řekl, že skončíte druzí, bylo by to pro tebe zklamání?

No tak trochu určitě, je to dobrý výsledek, ale přeci jenom jsme to chtěli dotáhnout na první místo.

Jak bys zhodnotil celý turnaj?

Určitě to bylo skvělý. Bylo to výborně zorganizovaný a diváci byli fantastický. A po sportovní stránce to byli asi nejlepší utkání, co jsme letos v celé extralize hráli.a

Comments are closed.