Představení týmů: Sokol Pražský

24. Květen 2010

sokol-prazsky1Sokol Pražský obhajuje na Folimance svoji účast z loňského Final Four. Letos však v roli černého koně, který o své finálové účasti v průběhu sezóny vůbec nepřesvědčoval. Pro znalce této kategorie to však není překvapení. Sokol Pražský byl v průběhu sezóny nejnestabilnějším týmem soutěže, a to nejen z důvodu výkonů, ale především stability hráčského kádru. Pouze šest hráčů odehrálo více, než 80% utkání. Sokol Pražský nastupoval v celém průběhu sezóny v různých sestavách, jednak často bez hostujících hráčů a především bez své klíčové osobnosti Tomáše Vyoral, který nastupoval v Mattoni NBL za Poděbrady. Právě ten byl hlavním motorem nastartování v závěru sezóny. V play-off zcela proměnil sílu celého týmu, kromě svého výkonu zvedl výkony dalších hráčů.  Sokol sice skončil až na šestém místě po základní části, ale očekávala se velmi zajímavá čtvrtfinálová série s Pardubicemi. Očekávání se více než naplnila.

Sokol dokázal vyhrát obě utkání v Pardubicích o sedm a dvanáct bodů a tím udělal klíčový krok do Final Four. Již v Pardubicích Sokol nevyhrál náhodou, ale kvalitním výkonem a ten dával Pardubicím malou šanci do Prahy. Na domácí palubovce pak hned v prvním, celkově třetím, utkání Sokol potvrdil svoji formu a vyhrál již zcela přesvědčivě rozdílem patnácti bodů v nejkratší možné sérii 3:0 na utkání.  Kromě klíčového postu rozehrávače Tomáše Vyorala má trenérská dvojice Vladimír Vyoral - Martin Jindra k dispozici somaticky a silově velmi dobře poskládaný hráčský kádr. Právě příchodem zkušeného rozehrávače Tomáše Vyorala je plně využíván jeho potenciál. Hned tři hráče nad 205 cm mají trenéři k dispozici, čímže mohou konkurovat vysoké sestavě USK a Písku. Stejně jako u týmu z minulé sezóny je největší silou herní organizace a disciplína naordinovaná stratégem Vladimírem Vyoralem. Již zahajovací utkání turnaje proti USK slibuje velký náboj.

4          Tomáš Vyoral               1992                 190cm              1,2

5          Tomáš Reimer              1993                 195cm              2,3

6          Eichler Jakub                1992                 192cm              2

7          Jan Valc                       1992                 195cm              2,3

8          Jan Brix „C”                  1992                 207cm              5

9          Jan Kuneš                    1993                 197cm              3,4

10        Petr Tolar                     1992                 194cm              3

11         Ondřej Ruml                 1992                 178cm              1

13        Jakub Kološ                 1993                 184cm              1,2

14        Uroš Benáček               1992                 205cm              5

15        Jakub Smrž                  1993                 200cm              4

17        Jiří Kejmar                    1992                 200cm              4

41        Radim Dvořák               1993                 187cm              1

trenér:              Vladimír Vyoral

asistent:           Martin Jindra

asistent:           Vladimír Tolar

„Postup do finálového turnaje Final 4 kategorie U18 je pro nás obrovským úspěchem, neboť téměř polovinu družstva tvoří hráči ročníku 1993, pro které byla soutěž obrovským přínosem do příštího roku.V play off s týmem BK Pardubice jsme ukázali, že se v plné sestavě můžeme vyrovnat i těm nejlepším družstvům a postoupili jsme zcela zaslouženě. Pomocí Tomáše Vyorala stouplo sebevědomí družstva o 100% a i v závěrečném turnaji se chceme poprat o co nejlepší výsledek a celý turnaj si náležitě užít. Favoritem turnaje pro mě jsou družstva USK Praha a Sokola Písek. My se pokusíme jim tuto roli co nejvíce znepříjemnit. Pro nás bude důležité, pokusit se zapracovat do zápasů co nejvíce hráčů a rozložit tak síly, protože turnaj bude fyzicky velmi náročný. Jinak popřeji všem družstvům i fanouškům dobrý sport.”

Vladimír Vyoral
trenér Sokol Pražský

„Začátek sezony byl na Sokole rušný. Po odstoupení trenéra Radka Plichty převzali družstvo Vladimír Vyoral s Martinem Jindrou. Do týmu se začali zapojovat Tomáš Vyoral a hráči z Boleslavi a pod taktovkou V. Vyorala se začal motor Sokola Pražského naplno rozjíždět, ale i motor se někdy zadře. Výkony jako na houpačce nás provázeli po celou sezonu. Vybojované vítězství na Spartě a posléze zbytečná prohra doma proti Opavě nás stavěla do horší pozice. Na konci základní části jsme si podrželi obě domácí utkání a do play-off jsme šli nasazeni jako č. 6. Čekal nás vyrovnaný tým z Pardubic a nečekalo nás nic lehkého. V plné síle s leaderem Tomášem Vyoralem jsme urvali velmi cenné výhry na horké palubovce Pardubic. Doma nás čekal nelehký úkol, urvat jeden ze dvou mečbolů. Nechtěli jsme připustit sebemenší zaváhání a od začátku zápasu jsme diktovali tempo hry. Podali jsme kvalitní týmový výkon, před hojně zaplněnou halou a tuto sérii jsme uzavřeli bez zaváhání 3-0.”

Naše cíle na Final 4?

Pomýšlíme na jakoukoliv medaili, ale samozřejmě čím cennější tím lepší… Věříme, že můžeme porazit jakéhokoliv soupeře. Ať se jedná o favorizovaný USK, Písek, a nebo Spartu, všichni jsou to hratelní soupeři, už během sezony jsme ukázali, že proti nim umíme hrát. A tak bychom to rádi zopakovali a zahráli to nejlepší, co umíme… Bude také záležet na tom, jak do každého zápasu vstoupíme a hlavně jestli budeme pracovat v obraně, jako doposavad.”

Jan Brix, kapitán týmu

Comments are closed.