Představení týmů: Sokol Sršni Písek

25. Květen 2010

sokol-srsni-pisek1Poprvé v historii finálových turnajů juniorů bude jihočeský region reprezentovat Sokol Písek, který však svojí premiérovou účastí nebude outsiderem. O tom svědčí jeho postavení v extraligové tabulce po základní části, když dlouho bojoval s favoritem z USK o první místo. Nakonec se čtyřmi porážkami obsadili s přehledem druhé místo, když třetí Pardubice měli porážek sedm. Jako jediný tým dokázal svým vítězstvím uštědřit USK jedinou porážku v sezóně a navíc na pražské palubovce. Sokol Písek dosahuje tradičně výborných výsledků v žákovských a minižákovských kategoriích, nyní si poprvé vyzkouší finálový juniorský turnaj. A upřímně může být právem pasován do role jednoho z favoritů. Opírá se jednak o odchovance píseckého basketbalu doplněné především o vysoké hráče jihočeského regionu. Ve svém kádru má jak zkušené hráče hrající druhou nejvyšší soutěž Jan Švejda a Filip Sahan, tak na Písek netradičně vysoké hráče Filipa Sahana, Lukáše Linharta a Jana Valucha. Mezi opory dále patří Filip Zunt, Šimon Běle a Radek Duda. Zkušený trenér Miroslav Janovský se může opřít o zkušený, takticky vyzrálý a disciplinovaný tým s velkou vnitřní silou. Právě týmová kompaktnost je silnou stránkou Písku.

Do play-off vstupoval Písek z druhého místa a zcela s přehledem si poradil podle očekávání s Vyšehradem, který porazil 3-0 na utkání. Ani v jednom z utkání nedal soupeři šanci a potvrdil tak svoji sílu před nadcházejícím Final Four. Písek navazuje na své postavení tohoto ročníku v kategorii kadetů, kdy vybojoval stříbrné medaile v Ostravě, právě za týmem USK. Současný kádr však doznal určitých změn především na postech vysokých hráčů. Hlavním pilířem zůstává Jan Švejda. Zodpovědnost je však rozdělena na více hráčů, a tak lze na Folimance očekávat týmový výkon opřený o výbornou střelbu z dlouhé vzdálenosti především za tři body a agresivní obranu se snahou o rychlý protiútok, což je typickou zbraní všech „sršňů”.

4          Duda   Radek          188  cm     2         1993

5          Běle   Šimon            187  cm     1         1992

6          Zunt   Filip               184  cm      3        1992

7          Švejda Jan              192  cm      2,3     1992

9          Šlechta Radek       185  cm      3        1994

10        Veselý   Pavel      198  cm      4           1994

11        Valuch   Jan          201  cm      5        1992

12        Výkruta   Patrik  189   cm     1         1992

13        Melski   Adrian    192   cm      3,4    1992

15        Sahan   Filip         208   cm      4,5    1992

Trenér:                          Mgr. Miroslav Janovský

Asistent trenéra:           Milan Matějka

„Účast ve finálovém turnaji F4 v kategorii U18 znamená pro náš klub prozatímní vrchol naší práce. Jsme hrdí na to, že jsme prvním jihočeským týmem, který se tohoto každoročního vyvrcholení mládežnické basketbalové sezóny zúčastní. Je to pro nás nejen odměna za celoroční práci tohoto týmu, ale věřím, že naši účast vnímají jako satisfakci i všichni lidé, kteří se kolem basketbalu v Písku, ale vlastně i v celém Jihočeském kraji, “motají”. Chtěl bych jim za celý náš tým slíbit, že si budeme chtít celý turnaj nejen užít, ale že se v něm budeme rvát o každý bod a metr palubovky tak, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku.”

Mgr. Miroslav Janovský

Trenér Sokol Sršni Písek

„Před sezónou jsme tak docela neočekávali, že bychom bojovali o první místo v základní části extraligy, ale dařilo se nám, a to především díky naší bojovnosti a týmové chemii podpořené trenérem Janovským. Účasti ve Final Four si velice vážíme, protože je to náš dosavadní basketbalový vrchol. Jsme prvním týmem Sršňů, který se tak vysoko dostal, a proto budeme bojovat  nejen za náš tým, ale i za celý klub. Zároveň si uvědomujeme, že tím končí naše mládežnická éra, a tak si chceme společně turnaj užít.”

Šimon Běle

Kapitán Sokol Sršni Písek

Comments are closed.