Preview: Sršni Sokol Písek - BA Sparta

28. Květen 2010

f4u18_komprimPro oba dnešní soky je účast ve  Final 4 extraligy juniorů U18 klubovou premiérou. Kdo dnes od  19:30 zažije křest ohněm a kdo živou vodou? Blíže k úspěchu mají dle papírových předpokladů hráči Písku, když v průběhu základní části prohráli pouze čtyři utkání, mají jako jediní skalp USK Praha a i v čtvrtfinále si hravě poradili s Vyšehradem 3:0 na zápasy. Sparťané jako praví válečníci se o účast ve dnešním střetnutí doslova bili do posledního muže, respektive utkání. V play-off  totiž porazili v pátém posledním možném utkání BCM Slezskou Ostravu po prodloužení, stejně jako v utkání s pořadovým číslem čtyři. Ukázali tak ohromnou vnitřní sílu a odhodlání, které je mnohdy cennější  než role favorita. Budou mít sil i na další steč? Oba dnešní soupeři se dlouhodobě prezentují silovým pojetím hry a přesnou střelbou ze střední a delší vzdálenosti. Kdo získá pro svůj klub historicky první výhru na turnaji čtyř týmů?

Miroslav Janovský (trenér Sršni Sokol Písek): „Účast ve finálovém turnaji F4 v kategorii U18 znamená pro náš klub prozatímní vrchol naší práce. Jsme hrdí na to, že jsme prvním jihočeským týmem, který se tohoto každoročního vyvrcholení mládežnické basketbalové sezóny zúčastní. Je to pro nás nejen odměna za celoroční práci tohoto týmu, ale věřím, že naši účast vnímají jako satisfakci i všichni lidé, kteří se kolem basketbalu v Písku, ale vlastně i v celém Jihočeském kraji, “motají”. Chtěl bych jim za celý náš tým slíbit, že si budeme chtít celý turnaj nejen užít, ale že se v něm budeme rvát o každý bod a metr palubovky tak, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku.”

Jaromír Geršl (trenér BA Sparta): „Od založení Basketbalové Akademie v roce 2001 je to vůbec poprvé, co se náš tým juniorů U18 probojoval do závěrečných bojů MČR. Naše družstvo po celou dobu letošního ročníku soutěže 09/10 podávalo perfektní výkony bez větších výkyvů a patřilo mu 4. místo po skončení základní části. Účast v závěrečném turnaji Final 4 je určitě velkou odměnou za jejich celosezónní píli a do závěrečných bojů se probojovalo právem. Pro Basketbalovou Akademii Sparta Praha je to obrovská čest se tohoto prestižního turnaje zúčastnit.”

Názor odborníka - Petr Treml (trenér reprezentace ČR U16, trenér MNBL):

„Favoritem jsou Sršni, kteří v základní části šlapali na paty USK, ale šťastná Sparta, která je teď na vítězné vlně díky postupu do MNBL i vítězstvím v pátém zápase nad Ostravou. Nemá sice tak široký kádr jako Písek, ale pro první zápas by mohla překvapit. Věřím ve vítězství Sparty. Trojice Halada, Gargula, Pavelka, by mohli překvapit.”

Tip na vítěze: BA Sparta

Zobrazeno 711 x

Comments are closed.