USK Praha - Sokol Pražský 83:60

28. Květen 2010

f4-u180077Úvodní utkání juniorského Final Four svedlo proti sobě dva pražské týmy, domácí USK Praha a rivala Sokol Pražský. Od prvních minut bylo na obou týmech vidět nervozitu ze zahajovacího zápasu, hráči USK ve snaze o aktivní obranu měli brzy čtyři týmové fauly. Domácí se prosazovali především z prostoru pod košem, hosté naopak byli nebezpečnější z dlouhé vzdálenosti. Přesto si po první čtvrtině domácí tým vytvořil desetibodové vedení. Když po několika úspěšných kombinacích a střelách hráčů USK za tři body byl rozdíl ve skóre v šesté minutě druhé části již čtrnáctibodový, nevypadalo to pro tým trenéra Vyorala dobře. Bojovníci ze Sokola Pražského však neskládali zbraně kvalitní zónovou obranou a šňůrou sedmi bodů se zvládli do poločasu domácím přiblížit. Po poločasové poradě přišlo ze strany domácích uklidnění. Tým USK výborně pracoval v obraně, vytvářel velký tlak a zaplněná Folimanka se dočkala i množství pohledných kombinací, které znamenaly po třiceti minutách bezmála dvacetibodové vedení pro družstvo USK. Hráči USK dále využívali své fyzické převahy a v průběhu poslední části jeho náskok neustále narůstal. Ač konečný bodový rozdíl vypadá velký, Sokol Pražský bojoval do poslendních minut utkání a rozhodně nedal svou kůži lacino. V družstvu USK se nejvíce prosazoval Ondřej Balvín, k 17-ti bodům přidal 13 doskočených míčů a 5 asistencí. V dresu Sokola se nejvíce dařilo Jiřímu Kejmarovi, který se prosadil devíti body a doskočil sedm míčů.

Petr Jachan (trenér USK  Praha): „My jsme splnili první úkol, který je vždy nejtěžší. Startovat z prvního místa je těžké. Na začátku zápasu jsme měli  problémy, když jsme se dostali do velkého vedení, soupeř se vrátil do hry, my jsme znejistili. Sokol Pražský postavil zónovou obranu, která nás jako tradičně zabrzdila. Nám se nepodařilo dát žádnou střelu z dálky. Nicméně v druhém poločase se projevila naše fyzická převaha. Dokázali jsme běhat do rychlého protiútoku a i nám tam něco spadlo. Závěr byl z obou stran již jasný, oba týmy věděly, jak vše dopadne a spíše se dohrávalo a šetřili síly.”

Vladimír Vyoral (trenér Sokol Pražský): „Gratuluju USK k vítězství. Vstoupili jsme slušně do utkání, ale to, na  čem jsme se domluvili se nám začalo v průběhu poločasu hroutit, jako domeček z karet a i přes tři možnosti na snížení, jsme to nedokázali a udělali místo toho fatální chyby. Dovolili jsme tak vždy soupeři osmi až desetibodové šňůry, což nás sráželo do kolen. Já nemůžu klukům vyčíst, že by nebojovali, ale dneska bohužel vyhrála kvalita”

Body USK Praha: Balvín 17, Šotnar 17, Kyzlink 13, Stariat 12, Mareš 9, Hartman 7, Morávek 6, Feštr 2

Užitečnost USK Praha: Balvín 33, Šotnar 16, Kyzlink 15, Stariat 12, Morávek 9, Mareš 5, Hartman 2

Body Sokol Pražský: Benáček 12, Vyoral 9, Kejmar 9, Reimer 7, Dvořák 7, Kološ 5, Kuneš 4, Valc 3, Brix 2, Smrž 2

Užitečnost Sokol Pražský: Kejmar 20, Benáček 12, Vyoral 10, Dvořák 6, Kuneš 4, Smrž 2

Comments are closed.