Final8 U15 2015

Články

Pardubice si se zónou Plzně poradily. Pomohl Peterka.

BK Loko Plzeň - BK Pardubice 71:89 (24:24, 44:44, 56:68)

Druhý den mistrovství juniorů U 19 zahájili družstva BK Lokomotiva Plzeň a BK Synthesia Pardubice. Hned na začátku utkání ukázaly Pardubice, že nejlépe se zónová obrana překonává rychlými protiútoky. Díky nimž se dostala do 9 bodového vedení. Plzeň ale zlepšila svou koncentraci v obraně a 11 bodovou šňůrou se vrátila zpět do hry. Nakonec první čtvrtina skončila stavem 24:24 a po vyrovnaném boji i ta druhá neměla vítěze – 44:44. Zvrat přišel až ve třetí čtvrtině, kdy si dokázalo družstvo trenéra Zdobinského udělat 12 bodový náskok, který ve čtvrtém hracím období ještě zvýšilo. Plzni pomalu docházely síly a toho hosté využili. Zápas skončil 71:89 pro Pardubice. Nejlepším střelcem se stal Martin Peterka, který ukázal, jak důležitým hráčem pro svůj tým je. Se svými 32 body byl nejlepším střelcem utkání a hned za ním hráč Plzně Karel Aušprunk s 24 body.