Final8 U15 2015

Články

O medailích na USK nepřemýšlejí. Hlavním cílem je zlepšit mladé hráče, říká trenér

2013 09 30 portret usk extraliga muzi 031Jednu pardubickou sérii už USK Praha přerušil. Povede se to i s tou druhou? Tak zní jedna z ústředních otázek víkendového Mistrovství ČR basketbalistů do 17 let. Po šesti letech se tento turnaj neuskuteční na východě Čech, ale zamíří na pražskou Folimanku. Po šesti letech by mohla být přerušena vláda kadetů ze Synthesie Pardubice - a mladé sovy jsou vyzyvatelem číslo jedna.

 O výkonnostních cílech nepanuje v pražském týmu shoda. Zatímco ústřední rozehrávač Ondřej Sehnal před sezonou sebevědomě očekával nulu v kolonce porážek, jeho trenér Tomáš Grepl byl výrazně skromnější. "Chtěli jsme skončit do čtvrtého místa po základní části a začínat vyřazovací část na domácí palubovce," přibližuje Grepl klubové plány. Prvenství v základní části jej tedy příjemně překvapilo.

 Pro sobotní semifinále Pražané dostali papírově přijatelné BCM Nymburk, sedmý tým po dlouhodobé fázi. A roli favorita přijímají. "V tomto zápase bychom chtěli uspět a zahrát si finálové utkání," plánuje kouč.

 Ale o jistotě postupu určitě nehovoří. "Nymburk má ve svém týmu hodně talentovaných hráčů převážně ročníku narození 98. Celou sezonu se zlepšují, to se projevilo v play-off, kdy dokázali vyřadit druhý tým po základní části Plzeň," upozorňuje Grepl. Své obranné plány pak hodlá cílit hlavně na soupeřovo trio Marek Ivan, Eduard Kotásek a Adam Bubeník.

 Právě defenziva je tím, nač se celek USK nyní zaměřuje v tréninku. "Dobrá týmová obrana se nám daří jen v určitých fázích zápasů. Tohle se musíme pokusit zlepšit do semifinálového utkáním," nechává kouč nahlédnout do svých deníků.

 Není žádným tajemstvím, že ofenziva stojí na síle dvojice Ondřej Sehnal, Kryštof Chaloupka. "Oni dva hrají na útočné polovině velkou roli," připouští Grepl A. Dodá však i B: "My to chceme stavět na celém týmu a každý hráč má svoji roli a odpovědnost."

 Specifické prostředí haly na Folimance nebude mít podle Tomáše Grepla na konečný výsledek významný vliv.

 Že se v "pod mostem" občas hostující týmy necítí dobře? "Já si nemyslím, že je Folimanka nepříjemná pro soupeře. Folimanka je krásná hala a je více než důstojným prostředím pro pořádání závěrečného turnaje Final 4," tvrdí domácí kouč. A že "sedmnáctka" USK během tohoto ročníku doma prohrála hned tři zápasy? "To teď není vůbec důležité," kroutí Grepl odmítavě hlavou.

 Kdyby to ale výsledkově mělo nevyjít, zase tolik se neděje. Základní cíle Pražanů jsou totiž jinde. "Před sezonou máme plány vždycky jasně dané: co nejvíce zlepšit naše mladé hráče jak po individuální, tak po taktické stránce," vypichuje Tomáš Grepl z klubové filozofie.

 Jen na téma proměny finálového turnaje z třídenního klání na dvoudenní a systém semifinále plus duely o zlato a bronz se trenéra USK ani neptejte. Věci, které nemůže ovlivnit, prý řešit nechce.

 

www.flickr.com
 
 

Statistiky

Dnes0
Včera5
Měsíc56
Celkem22174

Kde se hraje?

Sportovní hala Folimanka
Na Folimance 2, 120 00 Praha 2
Vstupné na Final 8: zdarma
více zde

Kontakty

Michael Šob
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 724 136 404


Jan Havlas - multimedia
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 737 355 578

F8 najdete také na FB

Jste zde: Hlavní stránka