Final8 U15 2015

Články

Sedmá zlatá byla nejtěžší, tvrdí pardubický Kudrna

Vojtěch Kudrna se stal českým šampionem už posedmé. Synthesia Pardubice dokázala i díky jeho velkému úsilí přehrát USK Praha 76:67 a z pražské haly Folimanka si odváží titul mezi basketbalisty do 17 let. A prý to tentokrát byla největší bitva ze všech absolvovaných.

 "Týhle medaile si vážím asi nejvíc. USK bylo letos fakt našláplý. Ale věřil jsem si, i když jsem si nijak zvlášť jistý nebyl," glosoval Kudrna krátce poté, co si Východočeši převzali pohár a odstřihli síťku.

 Tentokrát prý Pardubičtí o sobě dokonce uvažovali jako o mírném outsiderovi finále. "USK hrálo doma, my jsme v tom měli nevýhodu. To se ale může ukázat i jako výhoda, domácí mohou být svázaní," přemítá sedmnáctiletý pivot.

 "Postupně jsme si vypracovávali náskok, dokázali si ho podržet a já myslím, že jim to i začalo hrát na nervy," shrnuje svůj pohled na finále dvojnásob nejužitečnější hráč pardubického celku - do této role ho totiž pasovali statistiky i organizátoři.

 Kompaktnímu týmu vítězů oponovali na straně USK především dva mladí muži - Ondřej Sehnal s Kryštofem Chaloupkou. A také jejich protivník Kudrna má pro ně slova uznání: "Zahráli výborně, táhli to. Sehnal je myslím v této kategorii vlastně nebránitelný."

 A když už jsme u rozehrávače Sehnala, zmínit musíme i jeho trojku s faulem, která málem umazala devítibodový pardubický náskok na konci poločasu.

 Co zaznívalo mezi Východočechy během jejich cesty do šatny? "Že je to špatný. Chtěli jsme ubránit, vytáhli jsme pres a věřili, že třeba ještě dva body dáme. A místo toho jsme čtyři dostali. Ale mohli jsme se utěšovat, že jsme plus pět. Lepší než začínat od nuly," shrnuje kolínský rodák v pardubických službách.

 Druhý poločas ale patřil hostům od Labe. Jejich náskok se postupně vyšplhal až k 17 bodům. Přesto se ještě báli o výsledek, když proti nim USK Praha vyrukoval se zónovou obranu.

 "Nám to do zóny moc nejde," přiznal Kudrna. "Takže jsme mohli být rádi, že jsme si vypracovali takový náskok. Kdybychom je neměli, mohlo to být teď jinak," oddechl si zpětně.

www.flickr.com
 
 

Statistiky

Dnes0
Včera3
Měsíc58
Celkem23446

Kde se hraje?

Sportovní hala Folimanka
Na Folimance 2, 120 00 Praha 2
Vstupné na Final 8: zdarma
více zde

Kontakty

Michael Šob
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 724 136 404


Jan Havlas - multimedia
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 737 355 578

F8 najdete také na FB

Jste zde: Hlavní stránka