Final8 U15 2015

Články

Takové chyby v obraně by se stávat neměly, mrzí stříbrného Chaloupku

S hlavou sklopenou a bez stříbrné medaile. Tak se po domovské hale na Folimance procházel Kryštof Chaloupka krátce po finále MČR basketbalistů do 17 let. Jeho USK Praha podlehl Synthesii Pardubice 67:76. "Je to docela zklamání. Měli jsme na ně," hlesl po utkání.

 A proč se to nepovedlo? "Nebyli jsme tak týmoví jako oni. Nám týmová obrana úplně nevyšla. Měli jsme spoustu chyb. Řekl bych až nesmyslných. Takových, co by se na Final 4 stávat neměly," sypal si Chaloupka popel na hlavu.

 Že by za tato okénka snad mohlo velké herní vytížení devatenáctky USK v posledních týdnech a s tím související menší počet tréninků se sedmnáctkou, to pražský křídelník odmítá. "Sezona byla dlouhá, tréninků hodně. Líp jsme se připravit ani nemohli. V tom problém není," tvrdí.

 Útok pak samozřejmě závisel na duu Kryštof Chaloupka a Ondřej Sehnal. To věděli všichni. I oni dva. A první z nich přiznává, že si jej v sobotu večer nervozita našla a připravila ho o několik hodin spánku.

 Roli střelce se ale nevyhýbá. "My to prostě nemáme tak, že by dávalo koše pět šest hráčů - jako v Pardubicích. U nás je dávají dva," je Chaloupka smířen s osudem. "Bohužel se k nám nikdo moc nepřidal," nachází vzápětí jeden z klíčů k zápasu.

 V tom má samozřejmě pravdu. K Sehnalovým 27 bodům připojil vlastních 23. A k nim 11 doskoků a tři bloky. Nicméně přísun statistických zápisů v jeho podání s průběhem zápasu uvadal. Zdálo se, že se projevila únava. "Asi to tak bude," pokrčí Chaloupka rameny. "Sezona byla dlouhá a tohle byl poslední zápas."

 Hráčům pak rozhodně nepřidalo, že se v hale udělalo takřka nedýchatelno. "Na naší únavě se i to určitě podepsalo," přizvukuje Chaloupka. Ale mohlo být prý i hůř. "Vedro bylo větší, ale nebylo to takové, jako to bývá v létě. To se skoro nedá zvládnout."

www.flickr.com
 
 

Statistiky

Dnes1
Včera1
Měsíc43
Celkem23379

Kde se hraje?

Sportovní hala Folimanka
Na Folimance 2, 120 00 Praha 2
Vstupné na Final 8: zdarma
více zde

Kontakty

Michael Šob
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 724 136 404


Jan Havlas - multimedia
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 737 355 578

F8 najdete také na FB

Jste zde: Hlavní stránka