Final8 U15 2015

Články

Double-double-double Savičovi nevyšel. Ale medailovou sbírku zkompletoval

Jen jediné negativum měla poslední dubnová neděle Marka Saviče. Na double-double-double nedosáhl. V duelu o třetí místo na MČR basketbalistů do 17 let posbíral "jen" 22 bodů a 19 doskoků. Ale protože tímhle výkonem pomohl Sokolu pražskému k výhře 72:58 nad BCM Nymburk, tedy k bronzovým medailím, nijak ho to nerozhodilo.

 Oproti semifinále s Pardubicemi to prý ze strany Sokola bylo proti Nymburku jako nebe a dudy. "Víc jsme najížděli do koše, proti Pardubicím jsme pořád stříleli, a to i s docela nízkou úspěšností. Teď jsme si to líp vyťukali a dali si to pod koš," popisuje Savič týmové zlepšení.

 A také on sám zvládl druhý zápas na šampionátu kvalitněji. "Já jsem nebyl vůbec nervózní - na rozdíl od předchozího zápasu," doplňuje ke svému výkonu.

 K pozoruhodným nedělním kouskům Marka Saviče patří 12 útočných doskoků. Situaci v tom však měl usnadněnou: Nymburští se pokusili sokolům čelit zónovou obranou. "To bych asi proti osobce nedokázal," uvažuje Savič. "Ale samozřejmě by záleželo, jak bych odstavoval já a jak moji spoluhráči."

 Medaile bronzové hodnoty si syn srbského otce a české matky považuje, i když je to už jeho třetí cenný kov. "Bronz pro Sokol určitě není špatný. Myslím si, že se naše sedmnáctka posunula o level výš v porovnání s tou loňskou. Tohle je pro všechny úspěch," raduje se.

 Basketbalová cesta za úspěchem vede v případě dvoumetrového Pražana zkratkami. Před dvěma lety bral stříbro s týmem do 13 let, loni zlato v kategorii do 15 let a letos další medaile v kategorii do 17 let. "Tak uvidíme, jak příští rok dopadnou devatenáctky," usmívá se téhle bilanci. A to ho ještě letos čeká šampionát patnáctiletých...

 A pak by si mohl zahrát na mistrovství Evropy divize B mezi šestnáctiletými. Ač je o rok mladší, v českém týmu se doposud jeví jako jedna z nominačních jistot. "Já jsem ve výběru jedním z nejvyšších, i proto věřím, že mi to vyjde," svěřuje se.

www.flickr.com
 
 

Statistiky

Dnes0
Včera3
Měsíc58
Celkem23446

Kde se hraje?

Sportovní hala Folimanka
Na Folimance 2, 120 00 Praha 2
Vstupné na Final 8: zdarma
více zde

Kontakty

Michael Šob
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 724 136 404


Jan Havlas - multimedia
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 737 355 578

F8 najdete také na FB

Jste zde: Hlavní stránka