Final8 U15 2015

Články

BA Nymburk - NH Ostrava 88:57 (21:20, 43:33, 68:40)

Mezi dvěma zklamanými týmy ze čtvrtečního programu, po kterém už neměly šanci na medaili, byla favoritem nymburská Basketbalová akademie. Vždyť jí v extralize patřilo třetí místo pouze o horší vzájemné zápasy s Kondory Liberec a USK Praha. Po dvou prohrách na úvod mistrovství zpočátku projevoval elán pouze Vojtěch Vejvar. Zaznamenal prvních 11 bodů svého týmu a už v úvodní půli se dostal na číslo 21. Zpočátku likvidoval lepší vstup NH Ostrava, později byl u budování nymburského náskoku.

Severomoravané na první nástup soupeře dokázali odpovídat, o jejich body se starali Kudry s Voráčem. Dostali se ke srovnání na 23:23, jenže pětibodová série z ruky středočeského Snopa zahájila úsek, který vedl až k přestávkovému výsledku 43:33. Aby nebylo ostravských starostí málo, obvyklý tahoun NH Svoboda si do poločasu udělal čtyři fauly.

Jak končila úvodní půle, začala i ta druhá, BA Nymburk byla lepší v útoku i v obraně. A když se kolem 25. minuty chytli její mohutní pivoti Kulich s Mikyskou, kteří se přes obdobně urostlé Voráče a Dehiera dlouho prosazovali jen s obtížemi, rozdíl ve skóre prudce narůstal. Na 68:40 po třiceti minutách. V poslední části se hráči NH alespoň vzepřeli prudkému přísunu bodů do jejich koše a duel dovedli k výsledku 57:88.

Z týmu poražených byl jako nejlepší zvolen Alex Dehier, vítěze na závěrečném ceremoniálu reprezentoval jeho páteční střelec Vojtěch Vejvar.

Body BA Nymburk: Vejvar 24, Mikyska 17, Kulich 11, Mareš a Valenta po 8, Snop 7, Pavlíček 5, Holoubek 4, Bubeník a Rylich po 2.

Body NH Ostrava: Svoboda 16, Voráč 12, Kudry 11, Kohut 7, Dyják 4, Snopek 3, Dehier a Razsyk po 2.