Final8 U15 2015

USK Praha - BK Synthesia Pardubice 76:55 (19:12, 42:27, 58:38)

V posledním rozhodujícím utkání, kde domácí tým USK Praha mohl získat vše nebo vše ztratit se utkal s BK Synthesia Pardubice. Zápas byl hned od začátku pod kontrolou domácích sov, které navázaly na včerejší skvělý výkon. Agresivní obranou a zdvojováním klíčového hráče hostí, Martina Peterky, se hned v prvním hracím období dostaly do 7 bodového vedení. Výkon Daniela Truhláře na obrané polovině hřiště byl velmi dobrý. V poločase již Pražané vedli o 15 bodů a své skóre stále zvyšovali. Nakonec porazili Pardubice 76:55. Nejlepšími střelci se stali s 21 body domácí Jan Křivánek a Pardubický Martin Peterka. Oba zmiňovaní odehrály skvělý zápas a svému týmu byli oporou.

Číst dál...

BCM Nymburk - BK Lokomotiva Plzeň 86:57 (21:18, 43:29, 62:48)

Boj o titul vrcholí a začal zápasem BCM Nymburk a BK Lokomotiva Plzeň. Domácí Nymburk doslova vletěl do zápasu. Hned v prvních třech minutách vedl o 7 bodů po skvělém výkonu Lukáše Stegbauera, který ve svém tempu pokračoval a svými 23 body se stal nejlepším střelcem zápasu. Plzeň sebrala své síly a skóre vyrovnala. První čtvrtina nakonec skončila 21:18 pro domácí tým. Rozjetý Nymburk se nenechal zastavit a do poločasu si udělal 14 bodový náskok, který pak v posledním dějství zvýšil na rozdíl 21 bodů. I přes snahu Karla Aušprunka (22 bodů) a Michaela Froňka (21 bodů) podlehla Plzeň Nymburku 57:86.

Číst dál...

Závěrečné utkání turnaje nabídne souboj dvou tradičních rivalů a doufejme také tradičně skvělou podívanou. Stejně jako před týdnem na Final Four hráčů do 17 let, také zde se dá očekávat atraktivní moderní basketbal s dominancí osobních obran a tvrdé hry 1 na 1. Utkání bude o to zajímavější, že jeden z týmů bude hrát vabank. V případě vítězství první místo, v případě porážky poslední místo. Stejně jako v sobotním utkání Pardubicím nebude už chybět Martin Peterka a to bude jeden z hlavních úkolů pro domácí tým, ubránit tohoto nejlepšího střelce Východočechů ze sobotního utkání. USK zatím v průběhu turnaje předvedlo dvě odlišné tváře a jistě bude chtít zopakovat spíše svůj sobotní výkon než ten z úvodu turnaje. Nenechte si tak ujít poslední utkání letošního Final Four, začínáme v 15.30!

Číst dál...

Po dvou odehraných dnech turnaje Final Four mají všechny týmy na svém kontě shodně po jednom vítězství a jedné porážce. Všechny týmy tak stále mohou být na prvním, ale také na posledním místě a o to větší náboj dostávají obě utkání závěrečného hracího dne. Oběma soupeřům prvního utkání závěrečného hracího dne se podařilo v pátek zvítězit a naopak v sobotním utkání odcházeli poraženi. Nálada v obou týmech by tak měla být podobná. Otázka je, jak jsou na tom týmy s množstvím sil, které mají před posledním utkáním letošní sezóny. Z tohoto pohledu by měl mít jistou výhodu Nymburk, který v turnaji využívá větší rotace hráčů. Už jsme se ale o tomto víkendu mohli velmi dobře přesvědčit, jak některé prognózy mohou být ošidné.

Číst dál...

BCM Nymburk - USK Praha 56:70 (12:19, 23:41, 44:53)

V druhém utkání se proti sobě utkaly týmy BCM Nymburk a USK Praha. Družstvo trenéra Jachana bylo k nepoznání oproti včerejšímu utkání. Do zápasu vstoupily mladé sovy s bojovností, agresivní obranou a touhou vyhrát. I když tým Nymburka přešel po třech minutách do zónové obrany, USK dnes měl šťastnou ruku a bez větších problémů ji dokázal překonat. Nymburská bojovnost se ale nezapře. Do třetí čtvrtiny vstoupili Nymburští s jasnou vizí, změnit běh utkání. Podařilo se jim stáhnout 18 bodovou ztrátu na rozdíl 11 bodů. Nakonec se rozhodovalo až v posledním dějství. Mnoho osobních chyb Nymburského družstva dalo možnost soupeřům získat lehké body z trestných hodů (TH 11/9). Zápas nakonec skončil vítězstvím USK Praha 70:56. Je třeba zmínit rozehrávače USK Lukáše Feštra a Vladimíra Nemčoka, kteří odvedli velmi dobrý výkon a byli oporou a hnací silou svého týmu v naději na mistrovský titul.