Final8 U15 2015

Brno bere bronz! Sokol Pražský na Final 4 bez výhry.

siskaSokol Pražský – JCB Brno 65:78 (7:23, 23:38, 65:78)

Turnaj dospěl podle papírových předpokladů do nedělních dvou utkání, ve kterých se bude rozhodovat o medailistech. Horká Folimanka slibovala divákům dvě úžasné bitvy. V první z nich, o třetí místo, se potkala družstva Sokola Pražského a JBC Brno. Domácí nastoupili v základní sestavě: Reimer, Smrž, Dvořák, Bernáth, Daněk. Hosté poslali na rozskok pětici hráčů: Slanina, Hrabovský, Šiška, Pavličík, Šanák.

Ihned první střelu úspěšně proměnil brněnský Šiška a hlediště bylo v očekávání, zda bude pokračovat ve svém včerejším střeleckém výkonu. Pak brněnští pokračovali v úspěšné střelbě a ujali se vedení 0:8. Domácí i přes velké nasazení nebyli schopni zakončit bodově své akce. Až v 5. minutě snižoval Smrž na 2:8. V téže minutě byla sokolskému Bernáthovi odpískána druhá osobní chyba. Brněnské táhl Slanina, kdy svým sedmým bodem zvyšoval na 5:13.

V 7. minutě si Šanák udělal svou druhou osobní chybu a hra se pomalu začala vyrovnávat. Hru Sokola Pražského limitoval nesprávný výběr střeleckých pozic s neexistencí útočného doskoku. V posledních dvou minutách první čtvrtiny JBC zrychlilo hru a zvítězilo 23:7 (Slanina 9, Šiška 6).

Do druhé části prvního poločasu vstoupili sokolští úspěšnou Smržovou střelou, ale Brno pokračovalo ve své rychlejší a přesnější hře. Domácí byli stále příliš statičtí a nepřesní v zakončení. V těchto okamžicích držel prapor domácích Smrž (12 bodů) 19:27 a důraznější obrana. Brno přestalo hrát trpělivě a sázelo na střelbu z delší vzdálenosti, která nebyla až tolik úspěšná. V 16. minutě sokolský Daněk obdržel technickou chybu a po úspěšných trestných hodech Šišky a z následného útoku koši s faulem Slaniny, odskočilo Brno na rozdíl 15 bodů 19:34. Nedisciplinovanost Daňka stála tak Sokol 5 bodů. Slanina, Šiška a Smrž měli po 17. minutách na svých kontech po 12 bodech. Zoufalost Sokola Pražského v zakončení na tomto turnaji byla zcela patrna, když jeho hráči v posledním útoku dvakrát neproměnili své střely zcela osamoceni z pod koše. Do šaten se odcházelo v poločase za stavu 23:38 ve prospěch JCB Brno.

Do poločasu ani jedno z družstev neproměnilo jedinou tříbodovou střelu. Sokol Pražský proměnil pouze 9 střel z 44 a přidal 5 trestných hodů ze 7. Brno proměnilo 15 střel z 46 a neproměnilo pouze jeden trestný hod z 9. V poločase měl Šiška užitečnost 21 (9 doskočených míčů) Slanina 18, na druhé straně Smrž užitečnost 13.

Druhá polovina utkání začala úspěšnou trojkou Hrabovského a nastínila tak, že ke zvratu ve střetnutí nejspíš nedojde. Slanina pokračoval v povedeném výkonu, 24. minuta, 17 bodů, 28:45. V 17. minutě po koši Hrabovského rozdíl ve skóre vyskočil na 21 bodů. Sokol v těchto chvílích postavil zónovou obranu, ale Šiška trojkou a pak v kombinaci se Slaninou (alleyoop) byl proti zvratu v utkání 34:56. Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 38:60.

Úvod poslední části hry začal čtyřmi body Sokola (trojka a úspěšný trestný hod po faulu Hrabovského) 42:60 a začala stíhačka Sokolů (trojka Aulich) 45:60. Jenže Brno disponovalo ve svém středu dispečerem Slaninou, který zavřel svůj koš (dva bloky) a rozdíl ve skóre se stále pohyboval na úrovni 15 bodů, 34. minuta 47:62. Přesně čtyři minuty před koncem Brno zlomilo odpor domácích, rozdíl ve skóre narostl na 18 bodů 53:71. V utkání se již nic zajímavého neudálo a JBC Brno získalo bronzovou medaili vítězstvím 78:65.

Brno ovládlo hru pod košem, kde získalo celkem 50 doskočených míčů oproti 33 doskokům Sokola. Pět úspěšných trojek Sokola nemohlo nahradit jejich méně úspěšnou střelbu z pole 32 % :48 % Brno. Z individuelních výkonů stojí za zmínku double-double dvojice Slanina (24 bodů, 14 doskočených míčů + 2 bloky) Šiška (22 bodů a 20 doskočených míčů + 6 asistencí). Užitečnost těchto dvou hráčů byla 35 resp. 36. Na straně domácích Sokola Pražského vynikl Tomáš Reimer s užitečností 30 (22 bodů).

body: Reimer Tomáš 22, Smrž Jakub 16, Bernáth Michal 9, Aulich Ondřej 5, Dvořák Radim 5, Kuneš Jan 4, Daněk Alois 2, Šop Jan 2, Haltmar Tomáš 0, Kohout Matěj 0, Kološ Jakub 0, Korous Jan 0 - Slanina Prokop 24, Šiška Ondřej 22, Šaňák Richard 16, Hrabovský Marian 11, Pavličík Ivo 3, Müller Martin 2, Barák Martin 0, Grečynskyj David 0, Líčeník Marek 0, Šimeček Ondřej 0, Šula Daniel 0; střelba 3b.: 18/5:16/1 střelba 2b.: 56/19:51/31 TH: 16/12:19/13 doskoky: 33:50 chyby: 19:17;

Michael Šob
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 724 136 404

Jan Havlas - multimedia
tel: +420 737 355 578

F8 najdete také na FB

Jste zde: Hlavní stránka Informace Minulé ročníky Final4 U19 2012, 2013 Novinky Brno bere bronz! Sokol Pražský na Final 4 bez výhry.