Final8 U15 2015

Torola Snakes Ostrava - Kondoři Liberec 63:65 (14:20, 29:37, 51:44)

Liberečtí basketbalisté vybojovali prvenství ve skupině B a v semifinále vyzvou Sokol Sršně Písek. Druhou dvojici tvoří USK Praha a Sokol pražský. V bojích o 5. až 8. místo se utkají Slavoj BK Litoměřice s NH Ostrava a BA Nymburk s Torola Snakes Ostrava. Poslední utkání skupiny bylo jejím pravým vrcholem. V zajímavější pozici byl ostravský tým: výhra mu měla přinést první, porážka poslední místo. Liberec šel do souboje s tím, že může udržet neporazitelnost a získat pozici v čele tabulky, medailové utkání však měl jisté.

Kondoři v úvodu plnili roli favorita a drželi mírný náskok, „on fire“ byl znovu Jiří Šícha. Snakes se drželi díky střelám Jaroslava Bednáře a Dominika Lukáče, své úspěchy připojil i Matouš Kurečka. Snažení ostravských hráčů však dlouho neslo jen snižování, přímo na dostřel se ne a ne dostat. Naopak - ke konci poločasu se s tříbodovou akcí libereckého Martina Hoška poprvé posunulo skóre na dvouciferný rozdíl.

Příchod ze šaten však patřil Ostravanům, zrychlili hru a 14 body za sebou se dočkali vytouženého obratu na 43:39. Až Chytilova trojka jejich několikaminutový nápor zbrzdila. Ale nezastavila - přišly dvě Lukáčovy trojky, Kurečkův průnik a na světě byl dokonce sedmibodový náskok pro Snakes.

Nová čtvrtina, nová dynamika. Nyní museli Kondoři zvýšit obrátky. Udělali to a během tří minut zase vedli. Jejich nápor korunoval Vojtěch Skalický, nejprve trefil za tři, pak dodal dvojku. Ale rozhodně to nebyl poslední obrat v utkání.

Do závěrečné minuty šli s jednobodovým náskokem Snakes. Dvacet sekund před koncem však ze šestek otočil Šícha. Holčapek se na druhé straně neprosadil a Žák jednou šestkou pojistil dvě sekundy před koncem výhru Liberce 65:63.

Hráčem utkání ze libereckou stranu je Jiří Šícha, za Snakes se totožné pocty dostalo Dominiku Lukáčovi.

Body Toroly Snakes Ostrava: Lukáč 27, Kurečka 17, J. Bednář 8, Klepač 5, K. Bednář 4, Kořínek 2.

Body Kondorů Liberec: Šícha 24, Chytil 11, Skalický 9, Tegel 8, Haiblík 5, Žák 4, Hošek 3, Bobek 1.

Michael Šob
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 724 136 404

Jan Havlas - multimedia
tel: +420 737 355 578

F8 najdete také na FB

Jste zde: Hlavní stránka Informace Minulé ročníky Final4 U19 2012, 2013 Final8 U15 Torola Snakes Ostrava - Kondoři Liberec 63:65 (14:20, 29:37, 51:44)