Final8 U15 2015

Preview: Synthesia Pardubice - Sokol pražský

Čeká se, zda kadety ze Synthesie Pardubice z trůnu v neděli sesadí domácí USK Praha. Jenže už v sobotním semifinále se to může podařit jinému celku z hlavního města - Sokolu pražskému. Jak dopadne střet dvou posledních českých mistrů v kategorii patnáctiletých?

 Čistě papírově se mají v sobotu radovat Pardubáci, po základní části třetí tým Česka. Na individuality momentálně vyhrávají. Jenže na říjnový debakl 53:83 ze vzájemného měření sil se těžko zapomíná (dodejme, že poraženým tehdy scházeli Vojtěch Kudrna a Jiří Tkáč).

 Sebevědomí si Východočeši lehce spravili lednovou výhrou 75:58, přesto mají z "Pražáku", pátého týmu dlouhodobé fáze, oprávněný respekt. "Sokolíci nám příliš nesedí," přiznal i kouč pardubického družstva Jan Procházka.

 "Sokoli hrají hodně agresivní basketbal s dobrým protiútokem a rotací míče v postupném útoku podpořený několika kvalitními střelci," dodává trenérský matador s dovětkem, že bude třeba eliminovat chytrost a herní vyzrálost Filipa Čeňka a ubránit skórera Michaela Hartiga.

 Na opačné straně hřiště jde docela slušný strach z pardubických dlouhých. Dvoumetráčci Martin Roub s Karlem Formánkem mají situaci o to snazší, že nejvyšší sokolové Tomáš Bělohradský a Martin Brumla pravděpodobně zůstanou kvůli zraněním mimo hru.

 Že bude třeba stopnout soupeřovy pivoty, to ví samozřejmě i trenér pražského klubu Adam Konvalinka. "A my se musíme pokusit jim to ztížit," konstatuje.

 A co ještě by mohlo jeho celku zajistit úspěch? "Chceme si pohlídat také vnikání hráčů z perimetru," dodává Konvalinka.

 Match-up zápasu: Vojtěch Nalevanko (Pardubice) - Filip Čeněk (Sokol)

 Nalevanko s Čeňkem se budou na palubovce střetávat hodně často, vždyť se jedná o dirigenty hry obou týmů. Na vzájemné souboje jsou zvyklí, proti sobě odehráli mnoho duelů v minižákovských a žákovských kategoriích. Spolu se měli střetnout o místo v loňském výběru ČR do 16 let, jenže Nalevanka o tuhle šanci připravilo zranění. Teď už je ale pardubický rozehrávač zpátky ve formě, jak prokázal ve čtvrtfinále proti Sršňům Písek.

www.flickr.com
 
 

Statistiky

Dnes5
Včera6
Měsíc72
Celkem23085

Kde se hraje?

Sportovní hala Folimanka
Na Folimance 2, 120 00 Praha 2
Vstupné na Final 8: zdarma
více zde

Kontakty

Michael Šob
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 724 136 404


Jan Havlas - multimedia
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 737 355 578

F8 najdete také na FB

Jste zde: Hlavní stránka Informace Minulé ročníky Final4 U17 2014 Final4 U17 2014 Preview: Synthesia Pardubice - Sokol pražský