Final8 U15 2015

Finále: USK Praha - Synthesia Pardubice 67:76 (21:19, 37:42, 49:63)

Basketbalisté Synthesie Pardubice obhájili český titul v kategorii do 17 let. Jejich vítězná série už čítá šest zlatých. Tu za rok 2014 si odvážejí z haly Folimanka, ve finále přehráli domácí USK Praha 76:67.

První koš zápasu patřil pozdějším vítězům i ve čtvrtém utkání finálového turnaje. Pro Pardubice ho zapsal Vojtěch Kudrna. Hosté unikli až na 8:2, jenže trojky Ondřeje Sehnala a Kryštofa Chaloupky duel srovnaly. A po další Sehnalově tříbodové střele viděly ochozy vůbec první obrat ve skóre na Final 4 - 12:11. Nebyl to však obrat poslední.

Vyrovnané skóre trvalo, jenže USK sbíral body po těžkých střelách, k pokusům za dva se dostal jen výjimečně. Trend na přelomu první a druhé čtvrtky změnil Kryštof Chaloupka, posunul USK do čtyřbodového vedení. A když ten samý hráč skóroval za tři, byl tu průběžný výsledek 26:21.

Duel hlavních osobností obou týmů však pokračoval pardubickými momenty. Synthesia začala domácí trápit zakončením z bezprostřední blízkosti koše, ať to byly průniky rozehrávače Vojtěcha Nalevanka, anebo útočný doskok pivotů. Z minusu se Východočeši dostali do plusu. A z jednobodového vedení učinili tříbodové, z tříbodového pětibodové, z pětibodového sedmibodové, ze sedmibodového devítibodové.

Hrozící konec dramatu odvrátil se závěrečnou sekundou poločasu Ondřej Sehnal, když trefil nejen trojku, ale i následný trestný hod za Nalevankův faul. 37:42.

Ani na prahu druhé půle se nezdálo, že se k duu Sehnal, Chaloupka v dresu USK někdo významněji připojí. Střet dva proti všem přesto zůstával zajímavým. Od 24. minuty však zavalili Pardubičtí domácí koš sérii rychlých akcí, ze kterých rezultovalo devět bodů v řadě a vedení 54:42.

Od těch chvil bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Vyčerpání opor USK se projevovalo víc a víc. Viz Sehnalovy křeče ve třetí čtvrtině. Po půlhodině hry vedli Východočeši 63:49 a krátce poté rozdíl ve skóre vyrostl dokonce na 17 bodů.

Úřadující mistry vzápětí dokázali domácí vykolejit zónovou obranou a ukrajovali bod po bodu. V poslední minutě už to bylo jen o osm. Další pokusy už ale Pražanům nevyšly a vyfaulování Sehnala bylo předzvěstí pardubických oslav.

BODY

DOMÁCÍ

Sehnal Ondřej 27, Chaloupka Kryštof 23, Dolanský Vladimír 6, Chaloupka David 5, Kukura Ondřej 2, Petružela Filip 2, Žikla David 2, Farský Radek 0, Končický Filip 0, Novák Vojtěch 0, Ťažký Martin 0, Tůma Jakub 0

HOSTÉ

Kudrna Vojtěch 16, Nalevanko Vojtěch 15, Tkáč Jiří 15, Formánek Karel 14, Roub Martin 9, Lahučký Jakub 4, Kantůrek Lukáš 3, Brožek Lukáš 0, Dašek Filip 0, Havlín Kryštof 0, Langšádl Ondřej 0, Večeřa Miroslav 0

Michael Šob
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420 724 136 404

Jan Havlas - multimedia
tel: +420 737 355 578

F8 najdete také na FB

Jste zde: Hlavní stránka Informace Minulé ročníky Final4 U17 2014 Final4 U17 2014 Finále: USK Praha - Synthesia Pardubice 67:76 (21:19, 37:42, 49:63)