Final8 U15 2015

Kondoři Liberec vybojovali v pražské hale na Folimance titul basketbalových mistrů České republiky mezi staršími žáky U15. Navázali tak na svou loňskou cestu za zlatem mezi čtrnáctiletými. Ale za vítězstvím už nedoputovali tak neochvějně jako před rokem.

Ve finálové bitvě jim hostitelé z USK Praha dlouho vzdorovali a konečný výsledek 61:71 odráží především jejich marnou snahu o závěrečný tlak. Medaile zklamaných je přitom pro Pražany vylepšením loňského bronzu.

Číst dál...

Finále Mistrovství ČR U15 bylo více, než důstojným svátkem basketbalu. Před kulisou přesahující 900 diváků, za přítomnosti roztleskávaček, tanečních skupin, maskotů, dvou bouřlivých fanklubů a jednoho poháru pro vítěze. Liberec začal mnohem lépe a po první čtvrtině vedl 17:9. Tento start byl asi rozhodující. Vedení v celém utkání se pak sice ještě šestkrát měnilo, ale dotahovací jízda USK stála mnoho sil, včetně zranění kapitána týmu Roberta Králíčka. Domácí hnáni bouřlivým fanklubem po patnácti odehraných minutách stáhli na 22, ale dalších pět minut vyhráli Kondoři 11:3 a v poločase měli hřejivý šestibodový náskok. Drama pokračovalo, na obou stranách bylo téměř dvacet nevynucených chyb, ale více z nich dokázal vytěžit Liberec, který dal 14 bodů po ztrátách soupeře. Ani závěrečné taktické fauly nic nezměnili na tom, že titul Mistr ČR U15 získávají Kondoři z Liberce, jejichž 5 střelců jim dnes vystřílelo výhru nejcennější. USK Praha se rozhodně nemá zač stydět a jeho stříbro, může mít příchuť zlata.

Body USK Praha: Tělecký 15, Simon 12, Samoura 10, Pálek 6, Bidlo 6, Králíček 4, Balcar 4, Fanta 4

Body Kondoři Liberec: Tegel 20, Chytil 18, Šícha 17, Žák 10, Haiblik 6

Písek si došel pro bronzové medaile stylem start-cíl. V utkání nevedl pouze jedenadvacet sekund a to byl stav 0:0. Měl tři střelce, kteří dali více než 20 bodů (Procházka, Feit, Hornát), ale prohrál souboj na útočném doskoku. V utkání, si vybudoval až devatenácti bodové vedení, které pak hlídal do konce utkání. Sokol Pražský měl sice více dvouciferných střelců, ale srážela ho úspěšnost střelby za 2 body (36%). Nejlepším hráčem z žitné se stal Petr Kristof, z týmu držitele bronzových medailí pak Martin Hornát.

Body Sokol Pražský: Tax 19, Hauzer 1č, Kristof 14, Manas 11, Burda 9, Krystlik 6, Ngatse 6, Maurer 2, Panáček 2

Body Sršni Písek: Hornáth 29, Procházka 25, Feit 22, Borovka 8, Hauser 6, Pták 2, Boukal 2