Reprezentační přestávka je u konce a Maxa NBL se vrací na Folimanku v té nejatraktivnější podobě. Ještě před víkendovým All-Star Game nás čeká ve čtvrtek 5. března mimořádně důležité pražské derby proti Slavii. Utkání má hned dva obrovské náboje – můžeme dotáhnout Slavii a Olomoucko ve vyrovnané skupině A2 a zároveň společně s vámi podpoříme handicapované sportovce v rámci charitativního projektu Bez faulu.
Reprezentační přestávka bude mít pro Ondru velmi specifickou příchuť, protože jeho spolupráce s hlavním trenérem plynule pokračuje i na reprezentační úrovni. Dvaadvacetiletý Ondřej Švec se dodatečně zapojí do přípravy národního týmu pro nadcházející kvalifikační zápasy o mistrovství světa proti Slovinsku. V patnáctičlenném výběru nahradí zraněného Ondřeje Sehnala.
Někdy je neplánované čekání tím nejlepším budíčkem. Ačkoliv se úvodní rozskok na palubovce Olomoucka zdržel kvůli absenci lékaře o čtvrt hodiny, hostující tým tato pauza nerozhodila. Právě naopak. Hráči z Folimanky po nuceném protažení rozcvičky doslova vtrhli do utkání a předvedli ofenzivní nástup, který se v ligových statistikách jen tak nevidí. I přes tento raketový start se však o vítězi rozhodovalo až v samotném závěru.
Svátek svatého Valentýna přinesl našemu týmu namísto sladké odměny jen sportovní zklamání. Sobotní večer v GAPA Aréně hráčům USK Praha nevyšel podle představ a ve čtvrtém kole nadstavbové skupiny A2 se potýkali s výrazným střeleckým výpadkem. Na palubovce Hradce Králové se nepodařilo navázat na ofenzivní výkony z úvodu soutěže a domácí Sokoli si po dominantním výkonu dokráčeli pro vysoké vítězství 88:60.
včera v 15:00
Odplata dokonána. Sovy v defenzivní bitvě udolaly Slavii a situace v tabulce se dramatizuje
Čtvrteční pražské derby na Folimance přineslo přesně to, co se od vyostřeného duelu čekalo – tvrdou fyzickou hru, emoce a dramatickou koncovku. Domácí celek dokázal oplatit Slavii nedávnou venkovní porážku a po vydřené výhře 79:72 se postaral o pořádnou zápletku v nadstavbové skupině A2. Sovy se totiž v počtu vítězství dotáhly nejen na svého městského rivala, ale po zaváhání Olomoucka i na Hanáky. Ti sice drží těsné vedení díky jednomu neodehranému zápasu k dobru, boj o pozice je však nyní naprosto otevřený.
S čerstvou vzpomínkou na divokou přestřelku a těsnou prohru 94:98 z palubovky soupeře vstoupili domácí do odvety s jasným cílem: zavřít obranu. A to se potvrdilo hned od úvodního rozskoku. Agresivní pojetí na obou stranách rychle plnilo kolonku faulů a první minuty se kouskovaly na čáře trestného hodu. Zatímco hosty držel nad vodou Jones se třemi rychlými trojkami, domácí ofenzivu táhlo duo Šafařík a Tainamo. Po první čtvrtině tak svítil na tabuli smírný stav 19:19.
Zlomový moment první půle přišel ve druhé desetiminutovce. Hostující střelci na dvě minuty zcela vychladli, čehož domácí bleskově využili. Šňůra rychlých protiútoků vystřelila náskok Sov na deset bodů a donutila lavičku Slavie k oddechovému času. Zásah hostujícího kouče zafungoval, sešívaní manko smazali, ale poslední slovo před odchodem do šaten měl Eduardo. Jeho koš v závěrečných vteřinách zajistil domácím poločasové vedení 42:40.
Poslední střela před poločasem z rukou Hendersona
Druhý poločas se nesl ve znamení boje o každý centimetr palubovky. Domácí lavičce přidělal vrásky Wright, který sice ofenzivně dominoval, ale brzy nasbíral čtyři osobní chyby. Navzdory hrozbě vyfaulování však Sovy hnané skvělou domácí kulisou dál diktovaly tempo hry a do závěrečného dějství vstupovaly s mírným náskokem 67:63.
Závěrečná čtvrtina byla testem nervů. Nepříjemností pro domácí byl Wrightův pátý faul, po kterém musel s 21 body na kontě předčasně opustit hru, a následná nesportovní chyba Šafaříka. Slavia vycítila šanci, přešla do zónové obrany a minutu před koncem stáhla manko na pět bodů. V dramatické koncovce sice hostující Böhm nedokázal na druhé straně potrestat chyby z trestných hodů, ale definitivní tečku za pražským derby napsal domácí Montgomery. Jeho trefa pečetila skóre na konečných 79:72.
Wright brání střelu z dálky
Basketbal, který pomáhá Kromě cenného vítězství měl čtvrteční večer i důležitý přesah mimo palubovku. Derby se stalo součástí charitativní akce Bez faulu, která podporuje rozvoj parabasketbalu. Unikátní projekt je založen na tom, že se přispívá za každou neproměněnou střelu, faul nebo technickou chybu. Tvrdá a neústupná hra tak paradoxně pomohla dobré věci – jen ze samotného dění na hřišti se tímto způsobem vybralo 8000 Kč. Velké poděkování navíc patří všem fanouškům, kteří se rozhodli sbírku jakkoliv podporu.
Následující zápas bude proti Hradci Králové 14. 3. jelikož tento víkend nás čeká utkání hvězd, kde máme dva nominované hráče. Terry Henderson bude v samotném utkání a také v soutěži střelců za 3 body. Samuel Macht bude soutěžit ve dvou idndividuálních soutěžích - 1na1 a Slam dunk.